Отримання магістратури з права в США. Education USA

Магістратура з права в США: менше іспитів – більше можливостей

Валерія Шаблій випускниця університету Піттсбурга
Магістратура з права в США: менше іспитів – більше можливостей

Якщо Ти студент 3-4 курсу за спеціальністю «Право», то у Тебе є унікальна можливість якісно продовжити своє навчання за кордоном, отримавши магістратуру права (LL.M.) у США. Цей ступінь вищої освіти значно підніме Твою цінність на юридичному ринку України. Найбільшою перевагою отримання магістратури з права в США є досвід не тільки теоретичний, а й практичний, оскільки американська студентська віза надає можливість пройти ще і рік оплачуваної практики в юридичних фірмах на теренах Сполучених Штатів.

Можливості фінансування

Не варто думати, що магістратура з з права в США – тільки для заможних студентів. Різноманітні гранти, стипендії, програми та організації, які надають фінансову допомогу талановитим студентам, можуть покрити частину витрат на навчання, або повністю забезпечити коштами. Про які витрати йде мова? Вартість навчання включає не лише оплату по контракту за курси, а й проживання, медичне страхування, вартість дорогих підручників та навіть щомісячні особисті витрати. Варто пам’ятати, що навіть на етапі подачі документів до університету, Ти є цінним «клієнтом», тому привітна приймальна комісія буде на Твоєму боці, і завжди можна попросити про додаткову інформацію чи “fee waiver” на подачу документів.  

Для початку варто визначитися зі списком університетів, куди Ти плануєш подавати документи. При виборі враховуй власні фінансові можливості та особливості програми навчання. Є загальні магістерки, а також ті, що спеціалізуються на конкретному напрямі, на приклад міжнародне право, аграрне право та інше . Раджу завчасно написати емейл в приймальні комісії обраних університетів, щоб дати знати про себе. Лист про Твій інтерес до програми буде гарним початком налагодження стосунків з приймальною комісією, яка залюбки відповість на всі питання щодо вступу та надасть вичерпні інструкції.

Далі процедура проста, хоча водночас і дуже довготривала, якщо Ти «новичок» у цій справі. Готуючись до подачі на LL.M. Ти маєш пам’ятати про три важливі критерії відбору майбутніх студентів: результати тестів TOELF/IELTS, резюме, мотиваційний лист. До тестів з англійської мови варто готуватися завчасно, але не переживай: якщо у Тебе немає змоги взяти собі репетитора чи піти на курси для підготовки до TOELF/IELTS. Безліч матеріалів є доступними онлайн, а також в центрі EducationUSA та Вікно в Америку.

Твоє резюме має включати усі релевантні місця навчання, роботи, практики, курси, гранти, публікації, волонтерську активність – словом, все, за що Тобою пишається сім’я та друзі. Важливо дати приймальній комісії зрозуміти хто Ти та чим займаєшся, тож не соромся хвалити себе, але не додумуючи зайвого. 

Критерії оцінки мотиваційного листа у кожного університету різні, тому тут варто бути уважним. Зазвичай, на сайті кожного університету є детальні інструкції з описом всіх критеріїв оцінки майбутніх студентів, тож наберися терпіння та натхнення – і вперед до написання ідеального мотиваційного листа.

Коли Ти отримуєш завітні відповіді від Американських університетів, починається найцікавіша частина, до якої варто підготуватись заздалегідь. Ти маєш скласти перелік усіх грантів, організацій, стипендій, до яких можна звернутись за фінансовою допомогою у разі, якщо університет не покриє всі витрати. Проте, навіть якщо Ти отримаєш запрошення на навчання без пропозиції покрити витрати, можна проявити лідерські якості та ввічливо попросити про стипендію, гарно обґрунтувавши це у комунікації з приймальною комісією. Повір, Твоє бажання навчатись та ініціативність завжди оцінять!.

Ступінь магістра права в США є загальною програмою для іноземних студентів, які у своїх рідних країнах отримали ступінь бакалавра права. Американські ж студенти отримують ступінь J.D. (Juris Doctor), навчання на якому триває 3 роки, оскільки бакалавру з права в США не існує. Як студент магістратури Ти будеш навчатися разом зі студентами різних років навчання на J.D. – це надає можливість влитися в американське життя та конкурентну атмосферу у школах права США. Після закінчення року LL.M. є можливість залишитися на рік на юридичну практику в США у разі, якщо Ти знайдеш собі місце роботи.  Практичний досвід роботи в США стане суттєвою конкурентною перевагою у подальшій кар’єрі.

Валерія Шаблій, випускниця університету Піттсбурга

Залишились питання?

Почитати FAQ

Стислi вiдповiдi на найпоширенiшi питання.

Написати нам

З радiстю вiдповiмо на будь якi питання про освiту в США.

Отримати консультацiю
Отримати консультацiю

Допоможемо з вирiшенням питань на онлайн- консультацiї.