У деяких Американських коледжах та університетах, інтерв’ю є наступним етапом вступу, після, заповнення аплікаційної заявки. Тож якщо Ти отримав запрошення на інтерв’ю, то це час до нього готуватися, а не сліпо радіти чи, навпаки, лякатися. Якими ж бувають вступні інтерв’ю?
Alumni interview
Ряд американських закладів вищої освіти використовують Alumni interview – його проводить випускник закладу, куди Ти вступаєш. Зазвичай такі інтерв’ю проходить у форматі дружньо бесіди. Проте не забувай, що Тебе все ще оцінюють!
Admission officer interview
Admission officer interview – проходить безпосередньо з представником приймальної комісії. Є дещо більш формальним за попереднє, але все одно переважає форма бесіди, ніж “питання-відповідь”
Automatic interview
Automatic interview – передбачає отримання посилання на спеціальну платформу, де Ти самостійно на відео записуєш відповіді на питання, що з’являються на екрані. Часто є обмеження у часі на відповідь і тому Твій довший монолог просто не буде записаний.
On-campus interview
Деякі університети можуть Тебе запросити до себе в гості, щоб провести On-campus interview – це унікальна можливість і кампус подивитися, і справити гарне враження на приймальну комісію.
Всі ці інтерв’ю досить різні, але їх об’єднує головне – бажання університету дізнатися про Тебе трохи більше. Не протестувати, не випробувати, а саме познайомитися. Тому ось наші головні 5 порад, про те, як пройти таке інтерв’ю:
Будь собою. Найгірше, що можна зробити під час інтерв’ю – намагатися виглядати краще, ніж Ти є насправді. Це дуже видно досвідченому оку інтерв’юера і не принесе тобі нічого хорошого. Крім того, навіть якщо якимось дивом Тобі вдасться всіх “обдурити”, то прибувши на кампус Тобі ж самому стане зрозуміло, що це не ідеальне місце для Твого навчання.
Відповідай на ті питання, які ставлять. Не вигадуй і не намагайся передбачити яке питання стане наступним. Відповідай максимально чітко на те питання, яке тобі ставлять а якщо ж ти не знаєш відповіді, то краще чесно про це сказати. Якщо ж ти не розчув або ж не зрозумів питання – це не проблема, перепитай, що саме мав на увазі інтерв’юер. Якщо Ти цього не зробиш і почнеш відповідати на зовсім інше питання, то це виглядатиме як мінімум дивно.
Давай повні відповіді. Пам’ятай, що інтерв’ю – це саме знайомство. Тому якщо Тебе питають, наприклад, чи брав Ти участь у якихось волонтерських проектах, не варто обмежуватися відповіддю “так” чи “ні”. Розкажи детальніше про 1-2, які ти вважаєш своїм найціннішим досвідом.
Слідкуй за своїм зовнішнім виглядом. Навіть якщо інтерв’ю проходить онлайн і ти сидиш у себе вдома, не варто підключатися до скайпу у своїй улюбленій піжамі з заячими вушками на фоні “творчого безладу”. Перше враження формується протягом 3 секунд з початку бесіди, тож картинка, яку першою побачить інтерв’юер вплине на подальший перебіг розмови. Звісно, смокінг чи вечірню сукню теж ніхто не очікує побачити. Просто прибери безлад на задньому плані та вдягнись у професійний одяг.
Зберігай спокій. Інтерв’ю – це всього лише один з етапів відбору. Звичайна бесіда-знайомство з людиною по той бік екрану. Тому спробуй розслабитися та просто зробити максимум. Інтерв’юери розуміють, що нервування – це нормально для вступників, однак чим менше Ти нервуватимеш, тим краще виглядатимеш на фоні інших кандидатів.
Радники EducationUSA в Україні можуть допомогти підготуватися до інтерв’ю. Ми консультуємо абітурієнтів щодо очікуваних питань, стратегій підготовки, а також проводимо тестові співбесіди, щоб Ти протенувався та мав можливість провести роботу над помилками. Якщо Тебе цікавить допомога у підготовці до інтерв’ю – записуйся на індивідуальну консультацію з радником EducationUSA.