Учні та студенти часто запитують – яка частина аплікаційного пакету є найважливішою? Хоча приймальна комісія звертає увагу на всі документи, претенденти дуже часто недооцінюють роль есе та мотиваційних листів у процесі вступу. Як писати мотиваційні листи, щоб переконати університет взяти Тебе на навчання?
По-перше, важливо пам’ятати, чому Американські коледжі та університети вимагають мотиваційні листи або есеї?
Приймальній комісії важливо зрозуміти, що робить саме Тебе унікальним. Есе – це шанс показати ту сторону себе, яка ще не розкрита в інших аплікаційних документах. Для вступу на бакалаврські програми, університети хочуть бачити в есеї певний рівень саморефлексії, тобто Твою зрілість та готовність до навчання та життя на американському кампусі. Приймальні комісії також оцінюють, на скільки якісно Ти дослідив університет, і розумієш як він відповідає саме Твоїм потребам та інтересам. Для вступу на магістерські та докторські програми, більш цікавою є відповідність програми Твоїм кар’єрним цілям. Чому саме вона допоможе Тобі досягти поставленої мети?
Коли почати?
Написання та редагування есе та мотиваційних листів триває кілька місяців. Краще почати цей процес за 2 або 3 місяці до дедлайну подання заявки.
З чого почати?
Почни з уважного прочитання інструкції. На бакалаврському рівні, зазвичай буде конкретне питання або тема, яку потрібно розкрити. Якщо Ти використовуєш Common App, то будуть 7 тематичних завдань, з яких Ти обираєш одне для написання есе. На магістерському або докторському рівні конкретних тем може не бути. Натомість, приймальна комісія очікує, що у мотиваційному листі Ти розкажеш про конкретні кар’єрні цілі, попередній академічний та професійний досвід, а також чому саме ця програма підходить Тобі найкраще.
Другий крок – це брейнштормінг. Почати можна з трьох запитань: Хто Ти? Чому Ти хочеш навчатися саме в цьому університеті/на цій програмі? Чому варто цьому університету вибрати саме Тебе? Важливо, не писати есе про те, що начебто має задовольнити приймальну комісію. Пиши про те, що є справді важливим для Тебе, і ця пристрасть буде очевидною для читача.
Третій крок – це писати! Пам’ятай, що есе або мотиваційний лист повинен мати вступний абзац, принаймні два абзаци в тілі есе, та один абзац завершення. Структура есе відіграє важливу роль, адже реакція читача залежить і від Твоє ідеї і від того наскільки якісно вона сформульована.
Четвертий крок – редагування. Це один із найважливіших кроків, адже редагування допомагає виявити можливості для вдосконалення есе. Методів редагування є чимало, спробуй прочитати есе вголос, попросити про відгук однолітка чи колегу, по-працювати із радником EducationUSA. Удосконалення займе час, тож не квап події. Відклади есе після написання на пару днів і потім подивись на нього свіжим поглядом. Виправ граматичні та лексичні помилки, адже приймальна комісія зверне увагу на твої здібності викладати думки якісною англійською мовою.
П’ятий крок – це повторення! Повернися до першого кроку та переконайся, що оновлене есе чітко відповідає на поставлене питання чи завдання від приймальної комісії. Продовжуй виконувати наступні кроки, поки Твоє есе не стане ідеальним.
Остаточна порада
Пам’ятай, що тон есе має бути не дуже формальним, але й не надто несерйозним – це саме та частина аплікаційного пакету де читач хоче почути Твій особистий голос. Есе або мотиваційний лист – це можливість показати, що робить Тебе унікальним.
Тож мерщій, починай писати своє ідеальне есе та звертайся до радників EducationUSA за безкоштовною консультацією, щоб отримати відповіді на всі запитання. EducationUSA – Твоє офіційне джерело інформації про вищу освіту в США.