курси з біології в американському університеті. Education USA

Можливості біологічної освіти в США

Олександр Кирисюк Карлтонський коледж
Можливості біологічної освіти в США

Цілком можливо, ви навіть ще не здогадуєтесь, що присвятите своє професійне життя біології. Але одна з переваг американської вищої освіти полягає в тому, що після вступу до коледжу чи університету у вас буде майже два роки для того, щоб визначитися з майбутньою професією: студенти американських вишів зазвичай обирають спеціальність лише наприкінці другого курсу. А до того часу у них є можливість протягом двох років експериментувати і пробувати себе в найрізноманітніших галузях – від художнього мистецтва чи музики до комп’ютерних технологій та фізики, від філософії чи педагогіки до соціології та психології. Тому, досліджуючи свої вподобання, обов’язково візьміть один-два початкових курси з біології. Це не буде вивчення маточок і тичинок: ви будете дізнаватися про роль генетичної інформації в біологічних системах, досліджувати теми від молекулярного до популяційного рівнів організації живого, познайомитися з функцією ДНК, дізнаєтеся про шляхи, за допомогою яких енергія та речовина зберігаються та використовуються в клітинах, організмах та екосистемах.

Якщо ж ви остаточно визначитеся, що біологія – це ваше майбутнє, ви станете частиною спільноти, яка на сьогодні є однією з найбільш затребуваних і де робиться найбільше відкриттів. Ви зможете обрати більш вузьку спеціалізацію вашого професійного шляху і обрати предмети за своїми уподобаннями. Вас цікавить робота мозку і нервової системи, тоді можете стати нейробіологом, скористатися всіма перевагами інтердисциплінарного підходу, вивчаючи не тільки генетику, нейробіологію чи фізіологію, а також й психологію, філософію, лінгвістику, комп’ютерні науки, фізику і навіть музику. Вам подобаються і біологія, і хімія? Ви хочете працювати на межі цих предметів? У цьому випадку можете обрати своєю спеціалізацією біохімію і досліджувати біологічні явища на молекулярному рівні. Генетика, клітинна біологія, імунологія, органічна хімія чекають на вас. Вас турбують проблеми довкілля та безпечне життя людини в ньому? Тоді вас, можливо, зацікавлять біологія глобальних змін, агроекологія, ландшафтна екологія, екологічна фізіологія чи екологія поведінки. А один із семестрів ви зможете провести, наприклад, в Австралії, досліджуючи стан Великого бар’єрного рифу. До речі, проводити один з семестрів за межами США (як правило, на третьому курсі) – дуже популярна традиція в американських вишах.

Ну, і звичайно, вам варто подумати над отриманням ступеня бакалавра в біології, якщо ви мрієте присвятити себе медицині або біомедицині. Як і у випадку юридичної освіти, в Сполучених Штатах не існує ступеня бакалавра в медицині. Для того, щоб вступити до медшколи, спочатку треба отримати бакалаврський диплом з будь-якої спеціальності. Але оскільки медшколи вимагають від своїх аплікантів наявність в бакалаврському транскрипті певного переліку предметів, то найчастіше студенти, що планують вступати до медшколи, обирають бакалаврські програми з біології або хімії. Крім того, у багатьох американських університетах та коледжах існують так звані програми підготовки до медичної школи, що створені для підтримки та консультування студентів, які розглядають кар’єру в галузі медицини, стоматології, ветеринарної медицини та інших професій у галузі охорони здоров’я.

Дуже важливо, що з першого ж семестру вивчання біології ви будете мати можливість працювати в лабораторії. Коли ви вперше припадете до окуляра потужного мікроскопа, перед вами відкриється новий всесвіт. Американська освіта побудована на принципі практичного досвіду, і лабораторним дослідженням приділяється дуже багато уваги і часу.

Більше того, вже з першого-другого курсу навчання ви маєте можливість брати участь у наукових дослідженнях разом з вашими університетськими професорами і навіть ставати співавторами публікацій у поважних наукових виданнях. Робота в департаменті нобелевського лауреата над вакциною проти раку в одній з передових ракових клінік США під час літньої практики чи літнє дослідження пліч-о-пліч з видатним вченим-імунологом Гарвардської медшколи – це не фантастика, а реальні історії успіху студентів з України. Чому б і вам не бути серед їх числа?

Олександр Кирисюк, студент Карлтонського коледжу

Залишились питання?

Почитати FAQ

Стислi вiдповiдi на найпоширенiшi питання.

Написати нам

З радiстю вiдповiмо на будь якi питання про освiту в США.

Отримати консультацiю
Отримати консультацiю

Допоможемо з вирiшенням питань на онлайн- консультацiї.