Докторантура Архіви - EducationUSA Україна

Докторантура

Докторантура

У 1876 році стався переломний момент для всього людства, саме тоді Олександр Белл провів першу публічну демонстрацію телефонної розмови. У 1902 році Вілліс Керріер покращив життя мільйонів жителів теплих країн, коли винайшов електричний кондиціонер. У 1969 році Чарлі Кайн та Біл Дювалль успішно здійснили зв'язок в мережі на відстані і започаткували Інтернет. Всі ці винахідники навчалися або викладали в американських університетах, там проводили свої досліди, користувалися ресурсами лабораторій та наполегливо працювали аби залишити свій слід в історії. Плануєш поповнити цей список власними досягненнями? Американські університети допоможуть Тобі досягти свої дослідницькі цілі. 

Початок наукової кар'єри

США відкриває студентам, які вступають на докторські програми безмежний світ науки. Якщо Ти чітко усвідомлюєш, що хочеш присвятити цьому своє життя, то Тобі навіть не обов'язково мати диплом магістра. Оскільки, існують інтегровані докторські програми, які надають і магістерський і докторський ступінь одночасно. Для власників магістерського диплому вступ на докторську програму в США - логічний крок у розбудові наукової кар'єри. 

Процес подачі документів у докторантуру передбачає активне спілкування з науковцями з обраної кафедри. Оскільки, саме потенційні наукові керівники мають значний вплив на прийняття рішення щодо зарахування докторантів. Тривалість докторських програм визначається досить індивідуально, але в середньому триває 5-6 років. 

Коледжі та університети США пропонують докторські програми різних типів. PhD (Doctor of Philosophy) - найпоширеніша кваліфікація, однак, не єдина. Хоча абревіатура PhD означає доктор філософії, такий ступінь можна отримати майже у будь-якій галузі. Існують програми, які глибше концентруються на вивченні конкретного напрямку, тому й дістали відповідну назву. Пропонуємо розглянути кілька базових прикладів. 

Типи докторських програм

DBA (Doctor of Business Administration) - спеціалізований докторський ступінь для професіоналів з бізнесу та менеджменту. Багато DBA-програм розраховані на студентів, які хочуть продовжувати працювати за відповідною спеціальністю та робити дослідження. Інколи їх дослідження базується на даних з компанії, де вони працюють. Отже, щоб пристосуватися до такого графіку, часто DBA передбачають неповну зайнятість. Такий сценарій, звісно, не підходить іноземним студентам через візові вимоги, тому, обираючи DBA слід звертати увагу на те, чи програма забезпечує навчання за денною формою. 

EdD (Doctor of Education) - докторантура для досвідчених викладачів та інших фахівців у сфері освіти. Здобувачі цього ступеню часто планують продовжувати професійну діяльність у галузі, в той час як випускники програм PhD орієнтуються на проведення наукових досліджень та викладацьку діяльність. 

MD (Doctor of Medicine) – докторський ступінь у галузі медицини. У США не існує бакалаврату за напрямом медицина, тому MD - це єдиний американський ступінь, який можна здобути за цим напрямком. Студенти, які бажають будувати медичну кар'єру повинні спочатку отримати бакалавра наук (BS). Зазвичай немає конкретних вимог щодо спеціальності, але обов'язково вивчати такі предмети, як хімія, біологія та фізика. Часто кажуть, що для успіху в подальшій спеціалізації майбутнім лікарям допоможе навчання за програмою “pre-med school”, тобто “підготовка до школи медицини”. Однак, варто розуміти, що це не окремий ступінь, його просто застосовують, коли студент/ка має наміри піти в докторантуру та два останні роки бакалаврату обирає відповідні курси. Після бакалаврату майбутні лікарі мають отримати докторський ступінь MD, навчання за яким триває чотири роки. Перші два роки вивчається теорія, наступні ж два присвячуються практиці в медичних закладах під керівництвом досвідчених лікарів. 

Dsc / ScD (Doctor of Science) – докторська програма в галузях STEM. Раніше ScD вважався престижнішим за PhD та його отримували науковці на пізніх етапах своєї кар'єри. Зараз два ступені сприймаються багатьма інституціями як ідентичні, та деякі заклади дозволяють вибирати між ScD та PhD. Хоча, як правило, для отримання ScD  вимагається значно ширше портфоліо наукових публікацій.

Optional Practical Training

Навчання в США є привабливим і через можливість отримання професійного досвіду. Під час навчання студенти американських закладів вищої освіти мають можливість працювати на кампусі до 20 годин на тиждень або проходити практику (Curricular Practical Training). Здебільшого, студенти докторських програм практикуються у ролі асистента викладачів або дослідників. Після навчання у докторантурі Ти маєш можливість отримати дозвіл пройти “післядипломну” практику протягом одного року - Optional Practical Training (OPT). Студенти спеціальностей STEM можуть продовжити практику на 24 місяці. 

ФІНАНСУВАННЯ

Стипендії імені Ярослава і Надії Мігайчук для проведення досліджень аспірантами в сфері українознавства у Harvard University
Стипендії імені Ярослава і Надії Мігайчук для проведення досліджень аспірантами в сфері українознавства у Harvard University

ПІДГОТОВКА

Студентські візи
Студентські візи
Вступ на докторські програми в США
Вступ на докторські програми в США
Як писати мотиваційні листи
Як писати мотиваційні листи
Показати більше
Всі поради

ЦІКАВЕ ПРО НАВЧАННЯ В США

Фахові знання, професійний досвід та наукова діяльність – можливості програм з комп’ютерних наук в США
Фахові знання, професійний досвід та наукова діяльність – можливості програм з комп’ютерних наук в США
Підготовка науковців у галузі фізики в США
Підготовка науковців у галузі фізики в США
Показати більше
Всі статті

ПРОГРАМИ

Community Solutions Program (Програма громадських рішень)
Community Solutions Program (Програма громадських рішень)

Програма громадських рішень (Community Solutions Program) – це програма професійного розвитку для людей, які працюють над покращенням своїх громад шляхом вирішення питань, що стосуються енергетики та навколишнього середовища, миру та врегулювання конфліктів, прозорості та підзвітності, а також гендерної рівності.  Громадських активістів буде відібрано для участі у програмі, яка включає: Чотиримісячне стажування в США. Стипендіатів Community […]

4 місяці
seal
The Radcliffe Institute Fellowship Program
The Radcliffe Institute Fellowship Program

The Radcliffe Institute Fellowship Program щорічно обирає та підтримує провідних митців та вчених, які мають винятковий потенціал та продемонстровані досягнення.

1 рік
seal
Літні інститути з американістики для викладачів вищих навчальних закладів (SUSI for Scholars)
Літні інститути з американістики для викладачів вищих навчальних закладів (SUSI for Scholars)

Програми післядипломної освіти для іноземних науковців, викладачів, практиків та учнів середньої школи, які прагнуть вдосконалення навчальних програм та якості викладання про Сполучені Штати в освітніх установах за кордоном.

5-6 тижнів
seal
Показати більше
Всі програми

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

Магістратура
Магістратура
Короткострокові програми
Короткострокові програми

FAQ

Яка різниця між коледжем та університетом?

Різниця лише в назві.

Що таке Liberal arts college (коледж гуманітарних мистецтв)?

Основне академічне навантаження в закладі такого типу складається з курсів з гуманітарних наук, мов, математики, соціальних та природничих наук.

Залишились питання?

Почитати FAQ

Стислi вiдповiдi на найпоширенiшi питання.

Написати нам

З радiстю вiдповiмо на будь якi питання про освiту в США.

Отримати консультацiю
Отримати консультацiю

Допоможемо з вирiшенням питань на онлайн- консультацiї.