Дворічні коледжі Архіви - EducationUSA Україна

Дворічні коледжі

Дворічні коледжі

Як здобути якісну американську освіту та, при цьому, не витратити багато грошей? Вступай до дворічного муніципального коледжу (community college) та отримай ступінь асоціата (associate degree). Така освіта прирівнюється до українського диплому молодшого бакалавра та коштує від 4000 доларів на рік, до того ж, багато закладів пропонують стипендії для талановитих вступників. За бажанням, після завершення дворічного коледжу студент/ка має можливість перевестись на третій курс чотирирічного університету та отримати ступінь бакалавра. 

Умови переходу в чотирирічний заклад

Якщо Ти обираєш вищезгаданий сценарій, перед вибором коледжів обов'язково дізнайся, з якими університетами вони мають угоди та, які умови переведення на 3-й курс. Такі угоди допомагають впевнитись у тому, що предмети, які Ти вивчав протягом двох років без проблем визнаються чотирирічним коледжем чи університетом. Дана інформація часто розміщена на сайті коледжу, однак, завжди корисно  зв'язатись безпосередньо з приймальною комісією , щоб зрозуміти свої можливості. Існують два типи угод між дворічними коледжами та чотирирічними закладами. Ти 100% перейдеш в омріяний університет, якщо коледж має з ним гарантовану угоду (guaranteed admissions). А от у випадку наявності артикульованої угоди (articulation agreement) студент має пройти через певний відбір. Як правило, вимоги для студентів, які переходять, включають транскрипти з оцінками та заповнення аплікаційної форми, іноді потрібно скласти додаткові іспити. Зазвичай, вибір вступати до університету після дворічного коледжу вважають більш фінансово вигідним. Однак, слід пам'ятати про те, що існує менше стипендій для студентів, які переводяться. 

Переваги дворічних коледжів

Окрім привабливої ціни, дворічні коледжі (community college) мають чимало переваг. По-перше, вони вирізняються легкістю вступу, оскільки не потрібно складати ACT або SAT та не обов'язково мати високий бал з тесту на знання іноземної мови. У  середньому відсоток прийнятих студентів становить 77%, що демонструє надзвичайно високі шанси вступити. 

Наступна відмінна риса дворічних коледжів полягає у малому розмірі навчальних груп. Оскільки, в американських закладах можна обирати предмети, то поширеним є  відвідування курсу студентами різних років навчання. Таким чином, інколи, лекційні заняття у великих університетах збирають у своїх аудиторіях більше ста студентів, в той час, як у дворічних коледжах середній розмір класу налічує до 25 осіб. Така невелика група дає можливість взаємодіяти з викладачем та іншими студентами, тобто активно навчатися, практикувати свою англійську, дізнаватися про особливості місцевої культури та будувати зв'язки на майбутнє. 

Дворічні коледжі можуть бути особливо цікавими абітурієнтам, які шукають програми в галузях STEM. У такому випадку ключову роль грають якісні лабораторії та можливість отримати практичні знання та навички. Дворічні коледжі, зі своєї сторони, пропонують оснащенні новим обладнанням аудиторії та багато викладачів-практиків. До того ж, іноземні студенти можуть працювати на кампусі та проходити практику (Curricular Practical Training) під час навчання. 

Після завершення дворічного коледжу Ти отримаєш додатковий рік досвіду роботи. Так само, як і у чотирирічних закладах освіти, у випускників дворічних коледжів після отримання ступеня асоціата є  можливість протягом одного року пройти “післядипломну” практику - Optional Practical Training. Продовжуючи своє навчання на бакалаврській програмі, випускники мають можливість пройти ще одну практику після отримання ступеня бакалавра. Таким чином, навчання у дворічних коледжах надає унікальну нагоду пройти “післядипломну” практику двічі.

ФІНАНСУВАННЯ

ПІДГОТОВКА

Студентські візи
Студентські візи
Як писати мотиваційні листи
Як писати мотиваційні листи
Фінансування вищої освіти у США
Фінансування вищої освіти у США
Показати більше
Всі поради

ПРОГРАМИ

Ініціатива місцевих коледжів (Community Colleges Initiative)
Ініціатива місцевих коледжів (Community Colleges Initiative)

Програма «Ініціатива місцевих коледжів» (далі – CCI) спрямована на сприяння взаєморозумінню між громадянами США та громадянами України. Переможці конкурсу отримають фінансування для участі у програмі у США протягом одного навчального року, де учасники ознайомляться з такими компонентами програми: академічне навчання; стажування/експериментальне навчання; сервісне навчання; культурний обмін; лідерство та планування дій. Програма CCI фінансується Державним департаментом […]

seal
International Summer (General Study Program) at George Washington University
International Summer (General Study Program) at George Washington University

Університет Джорджа Вашингтона дає можливість студентам будь-якого ступеня отримати досвід навчання на програмах світового значення, бути залученими до інтелектуальної спільноти та стати частиною життя американського університету. Програма включає співпрацю з міжнародними організаціями, державними установами, посольствами, музеями та мистецькими майданчиками, позакласні заходи, відвідування історичних пам’яток, парків та спортивних заходів. Для участі необхідно заповнити он-лайн аплікаційну форму […]

5-6 тижнів
seal
Summer Course: Wellesley College Summer Term
Summer Course: Wellesley College Summer Term

Програма доступна для студентів незалежно від ступеня навчання, дозволяє проходження курсів он-лайн або ж на кампусі. Програма триває три тижні та коштує 2800 доларів за юніт, для іноземних студентів задля отримання візи необхідно мати мінімум 2 юніти. Доступне часткове фінансування.

4 тижні
seal

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

Бакалаврат
Бакалаврат
Школярам
Школярам

FAQ

Чи можна отримати професійний ступінь без попереднього отримання ступеня бакалавра?

Так, але програми такого типу мають високий конкурс і значні обсяги академічного навантаження протягом шести років навчання.

Чи можу я перевестись до американського університету після 1-2 курсу навчання в українському закладі?

Так, у такому випадку можуть втратитися декілька академічних кредитів, що, відповідно, вимагатиме додаткового часу для закінчення навчання. Також, варто зауважити, що для студентів, які переводяться (transfer students) доступно менше можливостей фінансування.

Що таке GPA?

Середній бал (GPA) – числовий показник академічної успішності студента за певний відрізок часу, зазвичай семестр або рік.

Показати більше
Всі питання

Залишились питання?

Почитати FAQ

Стислi вiдповiдi на найпоширенiшi питання.

Написати нам

З радiстю вiдповiмо на будь якi питання про освiту в США.

Отримати консультацiю
Отримати консультацiю

Допоможемо з вирiшенням питань на онлайн- консультацiї.