Рекомендаційні листи на вступ в університети в США. EducationUSA

Як підготувати рекомендаційні листи

Як підготувати рекомендаційні листи

На перший погляд, мабуть Тобі здається, що рекомендаційні листи – це найпростіша частина аплікаційного пакету. Тобі просто потрібно попросити рекомендацію у вчителя, професора, або керівника, правда? Насправді, підготовка рекомендаційних листів є трохи складнішою, але ми будемо Тобі розповідати все що необхідно знати про цю частину аплікаційного пакету.

По-перше, важливо розуміти чому Американські університеті вимагають рекомендаційні листи, і що саме вони хочуть дізнатися з таких листів.

З рекомендаційних листів, коледжі та університети хочуть розуміти якою людиною Ти є. Цифри – на приклад з транскриптів або результатів тестів – тільки розсказують маленьку частину твоєї історії. Члени приймальної комісії хочуть дізнатися про Твій характер, трудову етику, та академічну здатність безпосередньо від когось, хто або навчав Тебе або працював з Тобою.

З чого почати?

Перш за все, Тобі потрібно уважно подивитися на те, скільки листів Твої програми вимагають та від кого листи мають бути. Зазвичай, бакалаврські програми вимагають листи від вчителів або громадських лідерів, а магістерські та докторські програми вимагають листи від професорів і професійних контактів. Тобі потрібно стратегічно продумати, від кого Ти будеш просити листи. Тому наше наступне запитання…

Хто може написати лист для мене?

Найголовніше, щоб Ти попросив листи від людини, яка Тебе добре знає. Претенденти часто думають, що краще попросити лист від людини, яка займає важливу посаду, але це не матиме ніякого значення якщо він/вона Тебе особисто не знає. Приймальній комісії буде одразу очевидно, на скільки добре ця людина може говорити про Твої сильні сторони та здібності. Тож краще попросити листи від тих людей, які можуть навести конкретні приклади з вашого спільного досвіду. 

Чи можу я допомагати вчителю/професору/керівнику зрозуміти, що писати в листі?

Так. Цей крок є більш-менш обов’язковим. Твої рекомендатори роблять Тобі велику послугу тож краще зробити цей процес максимально простим для них. Потрібно надіслати рекомендаторам інформацію про дедлайни, особливості тих програм на які Ти подаєш заявки, та ідеї щодо того, який ваш спільний досвід варто включити до листа. Зазвичай можна знайти на сайті університету декілька речень про те, що саме вони хочуть чути від рекомендаторів.

Але Ти у жодному випадку не маєш писати текст листа замість рекомендатора, навіть якщо він або вона говорять, що не знають, як його складати або не мають на це часу. Це серйозне порушення академічної доброчесності, яка грає важливу роль в американській освітній культурі. Якщо у рекомендатора немає досвіду написання рекомендаційних листів, варто показати їм кілька прикладів, щоб вони зрозуміли формату та що потрібно включити до листа. 

Остаточна порада

Попросіть листи від людей які можуть говорити конкретно про Твій характер та здатність, навіть якщо вони не володіють англійською мовою. Більшість університетів приймають перекладені листи, але якщо Ти не впевнений, звертайся до працівника приймальної комісії із питаннями. Пам’ятай попросити листи принаймні один або два місяці заздалегідь, і не завадить надіслати рекомендаторам ще одне нагадування за кілька тижнів до дедлайну.

У разі виникнення будь-яких додаткових питань про рекомендаційні листи та як забезпечити ідеальну рекомендацію, звертайся до радників EducationUSA за безкоштовною консультацією. EducationUSA – Твоє офіційне джерело інформації про вищу освіту в США.

Залишились питання?

Почитати FAQ

Стислi вiдповiдi на найпоширенiшi питання.

Написати нам

З радiстю вiдповiмо на будь якi питання про освiту в США.

Отримати консультацiю
Отримати консультацiю

Допоможемо з вирiшенням питань на онлайн- консультацiї.