Візи в США. Документи на візу в США. EducationUSA

Студентські візи

Студентські візи

 Якщо Ти вступив до навчального закладу в США, плануєш вивчати англійську у мовній школі  на території США або ж був/ла обрана для участі у программах обміну, Тобі необхідно отримати візу. Сполучені Штати Америки підтримують учасників міжнародної освіти, хоча й відомі своїми строгими імміграційними вимогами до студентів та учнів. Перед тим як подавати документи на візу, ознайомся з умовами отримання візи для навчання та переконайся, що маєш підтверджуючі документи від навчального закладу чи академічного спонсора. 

Згідно Закону США про імміграцію, існують такі категорії неімміграційних віз для тих, хто бажає навчатися у Сполучених Штатах:

 • “F” – студентська віза для навчання в університеті, коледжі, середній школі, приватній початковій школі, семінарії, консерваторії та в інших академічних установах з метою участі в програмі мовної підготовки. 
 • “M” – студентська віза для навчання в закладах професійної освіти   та офіційних неакадемічних закладах з метою іншою, ніж участь в програмі мовної підготовки;
 • “J” – віза для учасників програм обміну.

Тепер ознайомимось з кожною категорією віз детальніше.

Категорія  «F»

 Умовою  отримання цієї категорії візи є, перш за все, Твоє зарахування на одну з таких програм: 

 • Програма бакалавра у вищих навчальних закладах США 
 • Програма  магістратури у вищих навчальних закладах США
 • Програма асоціата у дворічних муніципальних коледжах США 
 • Програма підготовки до вступу до вищого навчального закладу США
 • Програма вивчення англійської мови у мовній школі (не менше 2 тижнів)
 • Короткострокові програми професійного навчання
 • Канікулярні програми для школярів та студентів 

Підставою для отримання студентської візи «F» є форма I-20, яка видається  навчальним закладом США після проведення повної процедури зарахування на навчання.  Така віза дає можливість студентам працювати до 20 годин на тиждень на території кампусу навчального закладу під часу періоду навчання, а після закінчення навчання студенти вищих навчальних закладів  можуть продовжити своє перебування в США до 12 місяців за програмою Optional Practical Training (OPT). Студенти STEM спеціальностей мають додаткову можливість продовжити перебування в США ще на 24 місяці за програмою OPT STEM після закінчення основної програми ОРТ.  

Категорія  «М»

Візи категорії «М»  надаються тим студентам, що обрали для себе навчання  в закладах професійної освіти або ж планують навчатись у офіційних неакадемічних закладах освіти таких як школа пілотів, школа танцю чи неакадемічна мистецька школа тощо.  На відміну від категорії «F», віза категорії «М» не дає можливості працювати під час навчання.  

Детальну інформацію щодо віз категорій «F» та «М»  Ти зможеш знайти за наступним посиланням:   https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/study/student-visa.html

Категорія «J»

Програми обміну здійснюються згідно Закону про взаємний культурно-освітній обмін від 1961 року зі змінами та доповненнями. Цей Закон має на меті покращення взаєморозуміння між народами США та інших країн за допомогою освітніх та культурних обмінів. Міжнародні освітні та культурні обміни – це один з найефективніших шляхів розвитку довготривалих та змістовних стосунків. 

На сьогодні Державний департамент запровадив п’ятнадцять категорій програм обміну: 

 1. Програма догляду за дітьми (Au pair and EduCare)
 2. Програма вожатих у таборах (Camp Counselor)
 3. Програми для студентів коледжів/університетів(Exchange Student)
 4. Програма для представників уряду (Government Visitor)
 5. Програма для міжнародних відвідувачів (International Visitor)
 6. Програма для закордонних лікарів (Alien physician)
 7. Програма для викладачів (Professor)
 8. Програма для наукових співробітників (Research Scholar)
 9. Короткострокова дослідницька програма (Short-term Scholar)
 10. Програма для спеціалістів (Specialist)
 11. Літня програма студентського обміну (Summer Work Travel)
 12. Програма для вчителів середніх шкіл (Teacher)
 13.  Програма тренінгу (Trainee) 
 14.  Програма стажування (Intern)
 15.  Програма для учнів середніх шкіл (Secondary school student) 

Віза категоії  «J» видається на основі форми DS-2019, отриманої від приймаючої сторонни в США . Віза категорії «J» не дає можливості учасникам обміну легально продовжити перебування на території США. Віза дає можливість перебувати на території США протягом 30 днів після закінчення програми – це так званий “grace period”.

Детальну інформацію щодо віз категорій «J»  Ти зможеш знайти за наступним посиланням:  https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/study/exchange.html

Залишились питання?

Почитати FAQ

Стислi вiдповiдi на найпоширенiшi питання.

Написати нам

З радiстю вiдповiмо на будь якi питання про освiту в США.

Отримати консультацiю
Отримати консультацiю

Допоможемо з вирiшенням питань на онлайн- консультацiї.