Що робити, якщо ваш середній бал (GPA) - низький? | Education USA

Що робити, якщо ваш середній бал (GPA) – низький?

Що робити, якщо ваш середній бал (GPA) – низький?

Не впадайте у відчай, якщо розумієте, що ваш середній бал – низький, а краще обдумайте план Б. 

При подачі документів намагайтеся компенсувати низький середній бал за рахунок сильних рекомендаційних листів. Нехай вчителі, наставники чи наукові керівники, співробітники або роботодавці розкриють вас як студентів з кращої сторони. 

За рахунок мотиваційного есе висвітлюйте свої сильні сторони і аргументуйте низький показник. 

Вам допоможуть високі результати стандартизованих тестів, міжнародних екзаменів, досвід роботи, участь в олімпіадах, наукових та дослідницьких роботах або стажуваннях. 

Розпишіть позанавчальні досягнення – волонтерську діяльність, результати змагань, участь у проєктах та спортивні результати. 

Це також не ваші сильні сторони? Тоді можливо варто розглянути менш конкурентні заклади з більш гнучкими вимогами.

Проте, якщо ви ще навчаєтесь, рекомендуємо покращувати свої результати вже зараз! 

Ми поділимося порадами як саме:

  • Якщо ваш університет дозволяє студентам обирати предмети на семестр самостійно, тоді ця порада для вас! Будьте гнучкими і майте баланс в усьому. Поєднуйте обрані предмети правильно, розподіляючи навантаження рівномірно на кожен період навчання. 

Балансуйте між основними курсами та факультативами, інтенсивні предмети поєднуйте з менш інтенсивними; не набирайте курсів, переоцінюючи свої можливості.

Впорядкуйте свій розклад якнайскоріше. Нехай результати з обраних предметів не страждають за рахунок один одного. 

Ефективно розподіляйте свій час, відповідно до рівня складності кожного предмета. Приділяйте більше часу складнішим предметам і трудомістким, але не забувайте про інші; навички тайм-менеджменту стануть вам у нагоді. 

  • Якщо вже так сталося, що ваш середній бал, далеко не найкращий, скористайтесь можливістю перескласти предмети. Зверніть увагу, що умови та допустима кількість перездач може відрізнятися, в залежності від закладу. 
  • Не справляєтесь самостійно? Звертайтесь по допомогу до друзів, або репетиторів. Навчання в групі може допомогти зменшити прокрастинацію, заповнити прогалини та розібратися зі складним матеріалом. Розгляньте можливість готуватися до тестів та проєктів разом, онлайн або офлайн, щоб допомогти один одному.

Не завжди успішність студента є виключно його провиною, але й результатом прогалин в системі освіти та підтримці з боку закладу. Відчуваючи складнощі та труднощі, шукайте допомогу та підтримку. Визнати, що не справляєтесь самостійно – це не ознака слабкості, а навпаки – сили. 

  • Відвідуйте додаткові зустрічі з викладачами. Таким чином ви зможете не лише прояснити будь-які теми для себе, але й спробувати налагодити звʼязки та заручитися їх підтримкою. 
  • Існує безліч додаткових завдань, презентації, змагання чи проєкти, за які нараховуються додаткові бали. Вони й допоможуть вам покращити середній бал. Дізнайтесь про дані можливості та виконуйте їх!
  • Поширеною проблемою, яку студенти самі для себе створюють, є несвоєчасне засвоєння матеріалу. Впевнені, що ви не раз намагалися вивчати величезну кількість інформації безпосередньо перед зрізом знань. Звісно, що це можливо, але у такому разі сприйняття дається нелегко. Активується короткочасна памʼять, замість довгочасної. Будьте готові, що вивчений матеріал надовго з вами не залишиться. Набагато легше вивчати все систематично та поступово. Переглядайте матеріали принаймні раз на тиждень, багато часу  це не займе, а інформація відкладатиметься. Більш того, ви уникнете нічного навчання. 
  • Засиджуватись допізна – погана стратегія, яка шкодить успішності, бо непомітно призводить до втоми і хронічного стресу. Не новина, але усі забувають, що сон покращує концентрацію уваги і працездатність, а пригадувати вивчену інформацію стане в рази легше. 
  • І наостанок, ставте ціль покращити оцінки – досягайте її та не забувайте винагороджувати себе за прикладені зусилля. Купіть те, про що так довго мріяли; вирушіть у подорож, яку так довго відкладали; зробіть собі невеликий сюрприз. Це про любов до себе, яка ще й слугуватиме додатковим стимулом. Ви повинні радувати і заохочувати себе ще більше!

У кожного може бути своя причина низької успішності і середнього балу – зміна закладів та період адаптації; пристосування до більш швидкого темпу та навантаження; намагання поєднувати складні предмети в одному семестрі; працевлаштування або сімейні справи тощо. Головне – вчасно оговтатися і взятися за вирішення проблеми, балансуючи між навчанням та відпочинком.

Залишились питання?

Почитати FAQ

Стислi вiдповiдi на найпоширенiшi питання.

Написати нам

З радiстю вiдповiмо на будь якi питання про освiту в США.

Отримати консультацiю
Отримати консультацiю

Допоможемо з вирiшенням питань на онлайн- консультацiї.