Магістратура з міжнародних студій: що це, як потрапити, та куди далі? | Education USA

Магістратура з міжнародних студій: що це, як потрапити, та куди далі?

Сахарова Анастасія Магістр Міжнародних Студій в Ohio University
Магістратура з міжнародних студій: що це, як потрапити, та куди далі?

Привіт! Мене звати Анастасія та більш ніж рік тому я закінчила магістратуру зі спеціальності Міжнародні студії (International Studies) за напрямком Latin American Studies в Університеті Огайо. Наразі я працюю проєктним менеджером для міжнародних проєктів у Національній Лабораторії Відновлюваної Енергетики (NREL) Департаменту Енергетики США.

Я шукала програму, яка буде міждисциплінарною та буде спрямована на Латинську Америку, але не буде частиною факультету мов та літератури, адже мене цікавив напрямок економіки та політики. Таку програму у США було непросто знайти, а отримати фінансування на неї, коли ти хочеш вчити такий далекий від України регіон, було ще складніше! Але коли я подавала документи, я вже мала досвід волонтерства у Мексиці та стажування у комітеті ВРУ із співпраці з Колумбією та Аргентиною, мала досвід навчання за програмою Еразмус у Валенсії в Іспанії, а також добре володіла іспанською. Тож я отримала Graduate Assistantship від Університету та поїхала в Огайо на навчання у розпал Ковіду – у далекому 2021 році.

Мій перший семестр був досить своєрідним, адже проходив онлайн, але всі наступні семестри проходили вже в очній формі. Моя програма була міждисциплінарна, зі мною вчилися і політологи, і професіонали зі сфери охорони здоров’я, і інженери, а об’єднувало нас бажання вчити один і той самий регіон. Програма передбачала так звані «core courses», базові курси для розуміння регіону – такі як політика, географія, історія та мова (для тих, у кого немає задовільного рівня володіння іспанською або португальською). Студенти мали обрати декілька core курсів, а після цього могли обирати будь-які курси, які їх цікавили. Я зосередила свою увагу на політиці, економіці та енергетиці, та вивчала такі курси як «Політика регіонів, що розвиваються», «Економіка розвитку», «Політекономіка», «Економіка енергетики», «Статистика», «Макро- та мікроекономіка», а також «Уряд та політика Латинської Америки».

Це, можна сказати, були курси моєї мрії. Я завжди цікавилась політикою та кількісними методами дослідження, тому саме міждисциплінарна програма допомогла мені сфокусуватися на предметах, які мені подобаються. Для дослідження я вирішила зосередити свою увагу на енергетичному секторі. Моя програма проспонсорувала мою дослідницьку подорож до Перу і свою магістерську я написала на тему «Реформи в електроенергетичному секторі та їх сприйняття: оцінка впливу реформ на споживачів у країнах, що розвиваються», де я використала кейс протесту у Перу проти приватизації у енергетичному секторі та кількісні методи аналізу впливу реформ.

Після випуску я отримала роботу інтерна у Національній Лабораторії Відновлюваної Енергетики, а з квітня перейшла на позицію проєктного менеджера. Я працюю над міжнародними проєктами, що пов’язані з відновлюваною енергетикою в Україні та в різних країнах Латинської Америки (Аргентина, Еквадор, Колумбія та загальнорегіональні проєкти). У цій роботі, звичайно, дуже цінними виявились мої мовні навички, знання української та іспанської мов та вміння керувати проєктами.

Що потрібно для вступу або поради для початківців

Порада 1: Процес вступу непростий, тож поговоріть зі спеціалістами!
Вступити до університету мені допомогла програма Competitive College Club від EducationUSA. Якщо ви хочете більше дізнатися про вступ до університетів США, я вам дуже раджу поговорити зі спеціалістами! Вона допоможуть вам зрозуміти як знайти програму, яка вас цікавить, як підготуватися до вступу, які тести треба здавати та як правильно вести комунікацію з потенційними закладами. Якщо ваша мета – отримати повне фінансування, дивіться пораду 2.

Порада 2: Шукаєте фінансування? Питайте!
На жаль, такі програми як міжнародні дослідження та міжнародні відносини не дуже охочі роздавати фінансування, а особливо повне, і тим паче міжнародним студентам. Тож моя порада така: пишіть університетам, пишіть професорам вашого омріяного факультету, питайте чи надають вони повне або часткове фінансування іноземним студентам та чи шукають вони асистентів для факультету. Якщо вам кажуть чорним по білому «ми не даємо повне фінансування на цю програму» або «ми не даємо фінансування іноземним студентам», то не подавайтесь туди та не гайте ваш час, якщо ви не зможете відвідувати цей університет без фінансової допомоги. Наприклад, всі університети, куди я подавала документи, мене прийняли. Але більшість дали часткове або досить мале фінансування, як мене і попереджали, тож я туди не поїхала.

Порада 3: Бути різносторонньою людиною – це добре, але покажіть, що у вас є інтерес та мета. 

Часто кажуть, що для вступу до американського університету треба бути різносторонньою людиною. Саме тому вступники починають «збирати» різні активності за рік до вступу, щоб справити враження на приймальну комісію. Але важливо розуміти, що коли ви вступаєте на магістратуру, у вас є більші шанси отримати фінансування, якщо ви знаєте, що саме будете досліджувати та чому. Якщо у вас є конкретна тема для дослідження і ви знайшли професора, хто цією темою займається – напишіть йому/їй, можливо він/вона може підтримати вашу кандидатуру або взяти вас у якості Teaching або Graduate Assistant (TA/GA), а отже вам покриють вартість навчання та будуть виплачувати стипендію. Я отримала Graduate Assistantship, яка покрила вартість мого навчання та передбачала стипендію за те, що я працювала 20 годин на тиждень. Перші два семестри я допомагала з організаційними моментами на факультеті, а інші два – викладала Вступ до Латиноамериканських студій. Як правило, Assistantships трохи більше у сфері технічних наук, але з мого досвіду факультети та професори завжди шукають TAs та GAs  – це ваш шанс.

Вступ – це процес довгий, тож тут можна ще багато чого розказати, але сподіваюсь, що навіть ці невеликі поради допоможуть вам на шляху до вашої омріяної програми. Успіхів!

Залишились питання?

Почитати FAQ

Стислi вiдповiдi на найпоширенiшi питання.

Написати нам

З радiстю вiдповiмо на будь якi питання про освiту в США.

Отримати консультацiю
Отримати консультацiю

Допоможемо з вирiшенням питань на онлайн- консультацiї.