Ступінь доктора наук. Найвищий науковий ступінь. Education USA

Магістратура чи докторантура? Підготовка дослідників з хімії в США

Олексій Желавський студент Університету Мічигану
Магістратура чи докторантура? Підготовка дослідників з хімії в США

Ступінь доктора наук (Philosophy Doctor, Ph.D) з хімії – це найвищий науковий ступінь не тільки в США але й у світі. Ступінь Ph.D. можна отримати тільки в результаті наукової дослідницької роботи та захисту дисертації. Система наукової освіти в США є доволі унікальною в галузі наук природничого циклу, зокрема хімії. Докторські програми є більш розповсюдженими, ніж магістерські і зазвичай передбачають повне фінансування студентів протягом всієї програми. Тому, вступ до докторантури в США був для мене доволі складним завданням, але й водночас я не займався пошуком джерел фінансування для мого навчання.

Вступати на докторські програми можна лише маючи ступінь бакалавра, але цей ступінь потрібен лише на момент початку самого навчання. Тому я почав працювати з радниками EduactionUSA ще на 3-ому курсі в рамках програми Competitive College Club, а згодом і Opportunity Funds. Сам же процес вступу почався для мене на початку 4-го курсу, оскільки прийом документів в університети США стартує за 9-12 місяців до початку самого навчання. Тому потрібно пильно слідкувати за дедлайнами, адже у кожного університету вони свої! Наприклад, я отримав своє перше запрошення на навчання ще до закінчення подачі документів в університети з мого списку.

Перелік документів та процес їх подачі залежить від певного університету, але в загальному випадку мені довелось готувати наступні:

  • Диплом про закінчення бакалаврської програми та додаток з оцінками. (У мене диплому не було, тому відправляв виписку з поточними оцінками)
  • Три або два рекомендаційних листи (зазвичай три)
  • Мотиваційний лист та опис минулого досвіду в дослідницькій діяльності, опис наукових інтересів (Personal and Research Statements).
  • Результати TOEFL або IELTS – для іноземних студентів як підтвердження володіння англійською мовою на достатньому рівні
  • Результати тестів GRE, GRE Chemistry – вимоги залежать від університету, останнім часом все більше університетів не потребують проходження цих тестів

Основну увагу треба приділяти опису досвіду в наукові діяльності та резюме оскільки навчання передбачає проведення самостійних наукових досліджень і потрібно продемонструвати свою компетентність. Для мене це було найскладніше завдання, потрібно багато писати, тому раджу не зволікати з цим. Результати тестів мають помірний вплив, тому раджу не боятися подавати заяву на вступ навіть якщо ваш бал трохи нижчий за бажаний. На приклад, North Carolina State University зарахував мене до програми, хоча бал TOEFL у секції “Speaking”  був трохи нижчий за потрібний.

Оголошена тривалість докторантури з хімії – 5 років. Термін може бути подовжений в залежності від наукового керівника та особистої швидкості написання дисертації. Унікальна особливість програм в США – студенти вступають до університету на навчання, а не одразу в певну наукову групу. Зараз я проходжу ротацію (загальна, але не обов’язкова практика) – студенти тимчасово працюють в декількох наукових групах протягом першого року, а вже потім обирають наукового керівника для написання дисертації. Перший рік-два фінансування мого навчання як і багатьох інших докторантів здійснюється через асистентські стипендію викладача – Teaching Assistantship. Тобто, я викладаю загальні хімічні курси студентам бакалаврських програм. Надалі можливим буде отримання стипендій дослідницького асистента (Research Assistantship), яка передбачає фінансування за рахунок грантів наукової групи. Важливо зазначити, що ці стипендії покривають і саму плату за навчання і витрати на власне проживання під час отримання докторського ступеня в США.

Олексій Желавський, студент Університету Мічигану

Залишились питання?

Почитати FAQ

Стислi вiдповiдi на найпоширенiшi питання.

Написати нам

З радiстю вiдповiмо на будь якi питання про освiту в США.

Отримати консультацiю
Отримати консультацiю

Допоможемо з вирiшенням питань на онлайн- консультацiї.