державне управління. Public Administration. Education USA

Магістратура з публічного управління в США: що, де і як?

Вікторія Барбанюк випускниця Колумбійського університету
Магістратура з публічного управління в США: що, де і як?

Магістерські програми з напрямку Public Administration/Public Policy (MPA/MPP) українською перекладаються по-різному – державне управління, публічне адміністрування, публічна політика та безліч інших варіантів. Навіть у США існує дискусія щодо того, що саме відрізняє програми з Public Administration та Public Policy. У різних університетах – навіть серед тих, які входять до Ліги Плюща – ці програми називаються по-різному.

Загалом магістерські програми цього напрямку мають тривалість від одного до двох років. Однорічні програми зазвичай є більш інтенсивними і часто націленими на тих, хто не може відірватись від роботи на цілих два роки, але бажає здобути навички у цій сфері. У більшості університетів такі програма все ж тривають два роки. Серед ваших однокурсників можуть бути як  і такі, що мають до 2-3 років досвіду роботи, так і досвічені спеціалісти з досвідом від 5, а то й 10 років.

Випускники програм MPA/MPP можуть працювати в майже усіх сферах – державній політиці, сфері неурядових організацій та фондів, аналітичних центрах, чи у різних напрямках у бізнесі – банківська сфера, інвестиції, консалтинг та багато іншого – тобто усе з чим зазвичай асоціюється робота випускника програми MBA (магістерська програма з бізнес адміністрування). Причиною цьому – широкий спектр навичок, які здобувають випускники программ MPA/MPP. І хоча наповненість програми відрізняється у кожному університеті, зазвичай вона включає здобуття знань та навичок з наступних сфер:

  • Аналіз даних та економетрика
  • Мікро- та макроекономіка
  • Фінансовий менеджмент (бюджетування, бухгалтерський облік)
  • Управлінський менеджмент
  • Політика та управління в державному секторі

На відміну від магістерських програм в Україні, які зазвичай передбачають написання магістерської роботи, така програма в США включатиме скоріше практичний аспект – консалтинговий проєкт з реальним клієнтом та/чи обов’язкове проходження стажування за фахом. В залежності від університету, програма також включатиме спеціалізацію з певного напрямку, наприклад, місцеве врядування, міжнародна безпека, гендерна політика, управління фінансами – список нескінченний. Ціль програм MPA/MPP – не лише дати шанс студентці/у здобути знання з певної спеціалізації, але й опанувати універсальні навички, які необхідні незалежно від неї.

Вступ на такі програми в США зазвичай включає досить розповсюджений пакет документів:

  • Есе (їх скоріше за все буде декілька)
  • Тести TOEFL/IELTS (на знання англійської мови) та GRE (в окремих випадках також приймають GMAT)
  • Резюме/CV, а інколи й так зване Quantitative resume, де описаний Ваш попередній досвід та навички з аналізу даних, чи прослуховування курсів з економіки та інших дотичних дисциплін
  • Рекомендаційні листи (зазвичай до трьох таких листів з обов’язковими рекомендаціями щодо ваших академічних вмінь),
  • Важливою також є попередня академічна успішність – усе для того, щоб впевнитись, що студент/ка «потягне» інтенсивне навчання.

Успіх вступу на програму MPA/MPP – чітке усвідомлення того, навіщо ця програма вам, та як ви плануєте використати здобуті знання у подальшій кар’єрі. Університети хочуть бачити серед своїх студентів таких, які готові змінювати світ та свої країни на краще, незалежно від сфери в якій вони працюють.

Вікторія Барбанюк, випускниця Колумбійського університету. З поверненням в Україну Вікторія приєдналась до міжнародної компанії з управлінського консалтингу CIVITTA Ukraine, де вона працює старшим аналітиком у різних проектах з клієнтами державного сектору. Вікторія також є амбасадором Columbia University, School of International and Public Affairs в Україні. 

Залишились питання?

Почитати FAQ

Стислi вiдповiдi на найпоширенiшi питання.

Написати нам

З радiстю вiдповiмо на будь якi питання про освiту в США.

Отримати консультацiю
Отримати консультацiю

Допоможемо з вирiшенням питань на онлайн- консультацiї.