Математика в Сполучених Штатах - це весело!|EducationUSA

Математика в США – це весело!

Софія Міхайліченко Shawnee State University
Математика  в США – це весело!

Математика – напевно не найулюбленіший предмет багатьох учнів не тільки в Україні, а й в Америці. Це прозвучить смішно сказано мною – студенткою факультету математики, але я й сама не любила цю дисципліну в школі, не зважаючи на те, що я завжди її розуміла і могла виконати всі завдання. Моє ставлення до цього предмету змінилося під час мого року за обміном в Америці. Я поїхала за програмою FLEX (Future Leaders Exchange Program) і побачила всю практичність математики і її красу в логіці через різний підхід викладання цього предмету в американській школі – більше практики та пояснень типу «Чому так?» і «Звідки це взялось?». Та можливо, також й тому що побачила як багато математики я вивчила в українській школі й зрозуміла як я можу застосувати це у своєму житті.

Закінчуючи школу в США, і ще перед поверненням в Україну, я подалась на бакалаврат до Шонивського державного університету (Shawnee State University) у штаті Огайо. Аплікаційний процес був дуже простим: заповнення онлайн заявки, відправлення офіційного шкільного табелю, результату тесту ACT, надання фінансового звіту, а також платіж $50 за розгляд заявки.

На математичному факультеті в моєму університеті є три спеціалізації: загальна (generalist) – це традиційний чисто математичний ступінь; учитель старших класів (Adolescent to Young Adult Licensure (Grades 7-12)) – зазвичай поєднана з ступенем в освіті; актуарська справа (Actuarial Sciences) – для тих хто хоче стати актуарієм – спеціалістом з оцінки ризиків, фінансовим аналітиком і консультантом у сфері страхування. Я обрала актуарську справу як свою спеціалізацію, тому що в Україні та й в усьому світі є велика потреба в таких фахівцях. У нашій країні зарплата актуарія може варіюватися між $1300-3000 у місяць у залежності від кількості пройдених кваліфікаційних тестів.

Для того щоб отримати ступінь бакалавра в Америці треба пройти курсів на відповідну кількість годин (Credit hours), в ідеалі, за чотири роки, що еквівалентно восьми семестрам. Насправді ж, термін отримання бакалаврату не обмежений, тому що ти сам складаєш свій розклад, платиш за кожен семестр і ще у школі можеш «пройти» деякі предмети (Advanced Placement та College Credit Plus), які враховуються до потрібних для твого ступеня годин. Наприклад, у моєму випадку я повинна виконати 120 годин для свого ступеня (1 предмет це від 1 до 5 годин, зазвичай 3). Вони включають у себе основні (core) предмети – для мене це 34 години математики і 19 годин актуарської справи, предмети пов’язані з спеціальністю (related studies) – для мене це 3 години програмування і 6 годин економіки, загальноосвітні (general education program) предмети – для мене вони складають 34 години, які поділенні між різними областями наук: англійська, історія, природничі науки і тд. та факультативи (electives) – для мене це 24 години. Для усіх трьох математичних спеціалізацій 34 години математики однакові. Перший спеціалізований предмет у цьому списку – вища математика (calculus 1), який ти можеш вивчати тільки після виконання курсу тригонометрії або отримавши достатньо високу оцінку з математика на тесті АСТ (у моєму випадку) чи в тесті розміщення (Placement Test) .

Майже усі предмети викладаються в певній послідовності, тож щоб вивчати певний предмет ти маєш пройти певний(і) обов’язкові предмет(и) (Prerequisites). Наприклад без завершення вищої математики ти не можеш вивчати лінійну алгебру, вірогідність, статистику та інші предмети, які теж є обов’язковими спеціалізованими предметами для отримання ступеня в математиці. Такий підхід до навчання мені дуже подобається, так як він забезпечує логічну послідовність отримання знань, що робить саме навчання легше, а особливо вивчення математики! Такий підхід найкращий для моєї спеціалізації адже він допомагає мені готуватися до актуаських кваліфікаційних тестів, які сфокусовані на різних темах. Наприклад, наступні два-три семестри я хочу брати курс (3 послідовні предмети) з ймовірності (probability), а потім скласти перший актуарський тест на тему ймовірності. Зі складанням розкладу тобі допомагає твій радник (Advisor). Він слідкує за тим щоб ти брав достатню кількість курсів у семестрі щоб отримати ступінь вчасно, тобто відповідно до твоїх уподобань. Наприклад, я планую отримати свій ступінь через 4 роки, тож в середньому я беру 17 годин на семестр, це враховуючи додаткові години (15 загалом) для моєї допоміжної спеціалізації (minor) – управління бізнесом (Business Administration). 

 І найголовніше, в американському університеті студенти не просто вивчають теорію, а й заохочені використовувати свої знання на практиці. Прикладом під час вивчення вищої математики наш професор задав нам задачу на знаходження максимального об’єму коробки і попросив виготовити її зі шматка картону. Такий підхід мені дуже подобається, бо ми бачимо як і де можна використати свої знання – навіть якщо це і просто виготовлення коробки. Також, у моєму університеті є «Математична Лабораторія» (Math Lab), де студенти можуть знайти безкоштовних репетиторів з математики. Що мені ще подобається – це обов’язкові робочі години професорів в своїх офісах. Ти завжди можеш прийти в цей час і запитати про допомогу якщо щось не зрозуміло. Взагалі вивчати математику в моєму університеті дуже цікаво і навіть весело!

Софія Міхайліченко, Shawnee State University

Залишились питання?

Почитати FAQ

Стислi вiдповiдi на найпоширенiшi питання.

Написати нам

З радiстю вiдповiмо на будь якi питання про освiту в США.

Отримати консультацiю
Отримати консультацiю

Допоможемо з вирiшенням питань на онлайн- консультацiї.