Як фінансове становище впливає на зарахування: need-aware VS need-blind admission | Education USA

Як фінансове становище впливає на зарахування: need-aware VS need-blind admission

Як фінансове становище впливає на зарахування: need-aware VS need-blind admission

Вибір закладу вищої освіти й так складне завдання для абітурієнтів, а ще й наряду постає питання фінансування. Як відомо, американська система освіти не є безкоштовною і більшість міжнародних студентів не здатні фінансувати дороговартісне навчання та покривати самотужки ще й додаткові витрати. 

На перший погляд, навчання в США виглядає як розкіш, проте з кожним роком відсоток українців, які вирушили підкорювати американські заклади, зростає. То вони генії? Певною мірою, так! Адже показали у заявці себе настільки сильними аплікантами, що навіть закладам США закортіло сплатити їх навчання! Все аби вони стали їх випускниками у майбутньому. Але так працює не скрізь. Все залежить від політики прийому, яким керується заклад. Та неплатоспроможність – це не привід відмовлятися від подачі заявки. Треба лише знайти правильний підхід до пошуку коледжів та університетів.

Передусім, зверніть увагу, що зарахування може бути двох видів – “need-blind admission” або “need-aware admission”. Тобто рішення про зарахування може прийматися без чи з урахуванням фінансового стану відповідно. 

Університети з політикою “need-aware admission” звертають увагу на фінансове становище та потреби абітурієнтів під час розгляду їхніх заявок. У такі заклади важче вступити, бо платоспроможність напряму впливатиме на рішення приймальної комісії. 

Через обмежене фінансування, співставлятиметься вартість навчання та фінансовий стан, ваш або вашої родини, до рішення про зарахування. Необхідно розуміти, скільки коштів доведеться витрати на вас та яку суму ви покриєте самостійно. Можна бути бездоганним аплікантом, та намір податись на стипендію зменшить ваші шанси. Із двох однаково сильних претендентів зарахують того, хто на неї не претендує. Того, за кого треба платити менше, того, який покриє більшу частину навчання. Так вигідніше. 

Водночас вам необхідно буде надати документальне підтвердження про змогу оплатити навчання чи додаткові витрати, а такожі хто саме покриє інші витрати у випадку надання часткової стипендії. Якщо змоги фінансувати американську освіту немає, то рішення про ваше зарахування приймається в індивідуальному порядку і залежатиме від того, чи зможуть надати знижку, яку суму та на основі чого. Більшість ЗВО США притримуються саме політики “need-aware admission” при розгляді іноземних студентів.

Інші ж коледжі та університети, навпаки, належать до закладів із політикою “need-blind admission”. Умовно, вони закривають очі на ваш фінансовий стан або намір подаватися на стипендію на етапі рішення про зарахування. Аплікантів оцінюють виключно на основі академічних досягнень, позанавчальної активності та здобутків, результатів тестів, рекомендаційих та мотиваційних листів тощо. Слід зазначити, що такі заклади відрізняються високою конкуренцією із низьким показником зарахувань. Відбір – ретельний та прискіпливий, ви маєте бути сильним та гідним кандидатом. Таким чином ЗВО зараховують найбільш перспективних та успішних студентів, які, у свою чергу, можливо робитимуть щедрі внески до фонду в майбутньому. Це дозволить фінансувати й навчання наступних студентів. Далекоглядна стратегія, чи не так?!

Значна частина американських ЗВО притримуються такої політики по відношенню до резидентів США “domestic applicants” і лише у декількох приватних закладах доступна дана система та повне фінансування для іноземних студентів. Серед них, наприклад: (1) Amherst College in Massachusetts; (2) Harvard University in Massachusetts; (3) Massachusetts Institute of Technology, MIT; (4) Princeton University in New Jersey; (5) Yale.

Проте не слід думати, що, якщо заклад “need-blind”, то ви обовʼязково отримаєте повне 100% фінансування. Ніхто цього не гарантує, варто попередньо ознайомитись на офіційних ресурсах з їх пропозиціями. Бо мова йде про політику зарахування абітурієнтів, а не систему надання фінансової допомоги. Пакет фінансової допомоги вираховується вже після рішення про зарахування і може надаватись у вигляді грантів на основі потреб, в залежності від статків родини, або інших стипендій, роботи на кампусі чи позики тощо. Радимо перевіряти на офіційних ресурсах, перш ніж подаватись.

Сподіваємось, що розуміння концепцій “need-aware” та “need-blind admission”дозволить вибрати оптимальну стратегію для успішного вступу та легше оцінити свої шанси.

Залишились питання?

Почитати FAQ

Стислi вiдповiдi на найпоширенiшi питання.

Написати нам

З радiстю вiдповiмо на будь якi питання про освiту в США.

Отримати консультацiю
Отримати консультацiю

Допоможемо з вирiшенням питань на онлайн- консультацiї.