Безкоштовна програма. Global UGRAD Ukraine. EducationUSA

Здійснення шкільної мрії завдяки програмі Global UGRAD

Марія Макаренко Global UGRAD`19
Здійснення шкільної мрії завдяки програмі Global UGRAD

Ще зі шкільних років, переглядаючи зі своєю родиною фільм «Один вдома», я мріяла опинитися у самому серці Нью-Йорка, та завдяки програмі Global UGRAD, моя мрія здійснилася. Global Undergraduate Exchange Program ( Global UGRAD ) надає можливість студентам І-ІІІ курсів закладів вищої освіти (ЗВО) України навчатися один семестр у Американському університеті повністю безкоштовно. 

Дізналася я про програму досить випадково через рекламу в Інтернеті і вмить вирішила спробувати себе у ній. Процес  відбору включав у себе заповнення анкети, написання ессе, проходження співбесіди та складання стандартизованого тесту TOEFL. Під час заповнення анкети та написання ессе в мене труднощів не виникало, адже там були досить прості запитання про освіту, місце проживання, тощо. Також до цієї анкети я мала прикріпити певні скановані документи: паспорт, залікову книжку та переклад на англійську, два рекомендаційні листи і їх переклад, довідку з місця навчання і грамоти або дипломи за певні досягнення (якщо такі є). Одним з найважчих моментів було написання мотиваційного листа тому що саме у цьому листі або, так званому, ессе я мала переконати комісію, що мені дійсно потрібен цей шанс. У своєму ессе я намагалася відповісти на три запитання: «Чому саме я? Чим я можу бути цікавою для цієї програми обміну? Чим ця програма може бути цікавою мені?». 

Отже, якщо учасник проходить у другий етап програми, його запрошують на півфінальну співбесіду, яка проходить англійською мовою. Співбесіда в мене була в онлайн форматі і мушу зізнатися, що це був один з найкращих днів у моєму житті. Якщо готуватися заздалегідь і просто бути собою, то ніяких труднощів або проблем не виникне. До мене щовечора дзвонив мій знайомий з Таджикистану і ми в онлайн режимі намагалися тренувати один одного до півфінальної співбесіди. Я не можу згадати точно усі запитання, які мені задали під час співбесіді, але пам’ятаю запитання: « Яка буде Ваша реакція, якщо Ви приготуєте борщ, а Ваші друзі  з Америки скажуть, що він несмачний?». У разі успішного проходження півфінальної співбесіди, я мала скласти стандартизований тест, щоб підтвердити знання англійської мови.

Прилетівши до Америки, я мала вивчати чотири предмета: два зі своєї спеціальності, один предмет пов’язаний  з Америкою та один предмет зі сфери моїх інтересів.  У моєму випадку це були два предмети з вивчення англійської мови, німецька мова та релігія в Америці. Мені сподобалася манера спілкування студента та викладача в США. Досить часто викладач намагається допомогти студенту тому він має так звані офісні години.

Учасник програми Global UGRAD також має присвятити не менш ніж 20 годин волонтерській діяльності. Студент сам обирає місце та форму волонтерства і саме через волонтерство пізнається багато аспектів американського життя. Я була волонтером в організаціях Convoy of Hope, Ronald McDonald House, Discovery Center, Boys’ and Girls’ Club та допомагала викладачам проводити пари з  англійської мови студентам з інших країн. Слід зазначити, що усі ці організації були досить різними, адже в Convoy of Hope я мала робити пакунки з водою, їжею та одягом для людей з бідних країн; в Ronald McDonald  House – спілкувалася з родинами та допомагала з  прибиранням та готуванням вечері або обіду; в Discovery Center – пояснювала дітлахам закони фізики на досить елементарних речах; а в Boys’ and Girls’ Club я працювала з дітьми з досить різних сімей і моя роль була розважати дітей через ігри, танці та малювання.

Однією з найкращих можливостей Global UGRAD – це Global UGRAD Summit у Вашингтоні, столиці США. Протягом 5 днів студенти Global UGRAD з усіх  куточків світу мають можливість поспілкуватися одним з одним, відвідати цікаві лекції по тімбілдінгу, мандрувати по Вашингтону та представити свою країну перед більш ніж ста країнами світу. Під час цього саміту я знайшла друзів з Білорусії, Росії, Йорданії, Палестини, Таджикистану, Туркменістану та ін. Незважаючи на те, що усі ми вже досить давно повернулися додому, ми досі тримаємо зв’язок та подорожуючи за кордон, зустрічаємося з учасниками з інших країн. Мені сподобалося, що кожен з  нас мав можливість не тільки представити свою країну, а й дізнатися багато цікавих речей про інші країни. Після участі у програмі Global UGRAD моє життя повністю змінилося і я вдячна кожній людині, яка зробила мою участь у цій програмі реальною.

Марія Макаренко, Global UGRAD`19

Залишились питання?

Почитати FAQ

Стислi вiдповiдi на найпоширенiшi питання.

Написати нам

З радiстю вiдповiмо на будь якi питання про освiту в США.

Отримати консультацiю
Отримати консультацiю

Допоможемо з вирiшенням питань на онлайн- консультацiї.