Дворічні коледжі. Переваги навчання. EducationUSA

Чи ти чув про американські дворічні коледжі?

Чи ти чув про американські дворічні коледжі?

Половина американців починає свій освітній шлях саме у дворічних коледжах. До речі, чимало відомих особистостей відвідували дворічні коледжи, серед них: Стів Джобс, Джордж Лукас, та Том Хенкс. За межами США дворічні коледжі теж набирають популярності, адже кількість іноземних студентів, які обирають навчання саме у них, постійно зростає.  У дворічному коледжі Ти можеш отримати ступінь асоціата, що відповідатиме кваліфікації молодшого бакалавра в Україні. 

У чому ж саме полягає секрет такої популярності дворічних коледжів?

1. Насамперед, низька вартість навчання, яка починається з декількох тисяч доларів на рік. У порівнянні зі звичайними коледжами та університетами, вони переважно мінімум вдвічі дешевші. До того ж, деякі з них пропонують стипендії при вступі від п’ятсот до декількох тисяч доларів! Тож завжди запитуйте про таку можливість.

2. Вступити до дворічних коледжів досить просто. Вони були створені з метою надання освіти всім бажаючим, і тому критерії вступу максимально прості. Кожен коледж має свої вимоги, проте частина з них не вимагає мотиваційне есе та результати тестів ACT або SAT. В багатьох коледжах документи приймаються аж до серпня або за місяць до початку навчання.

3. Так само вимоги щодо знання англійської дуже гнучкі. Оскільки рівень знання мови, а разом з тим бали з тестів TOEFL чи IELTS не є вирішальними для зарахування до коледжу, цілком реально розпочати навчання не володіючи мовою взагалі. Як це можливо? Студентам, що володіють мовою на недостатньому рівні, спочатку  пропонують пройти інтенсивні курси англійської при коледжі.

4. Дворічні коледжі вирізняються маленькими класами, пріоритетом на викладацькій діяльності та значною увагою до студентів. Розмір навчальної групи зазвичай складає до 20 студентів, що дозволяє викладачам присвячувати більше часу кожному студенту. В цих коледжах викладачі повністю віддані викладацький діяльності і не потребують часу для проведення досліджень, що надає студентам можливості для більш персонального спілкування з викладачами. Це є великою перевагою для іноземних студентів, щоб легше та швидше пристосуватися до академічного життя в іншій країні та навчанню іноземною мовою.

5. Великою перевагою дворічних коледжів є безпосередній зв’язок з місцевою промисловістю та практичний аспект у навчанні, що може бути вагомим фактором для тих студентів, яким важливо отримати конкретні навички, щоб відразу застосувати їх в реальному житті. 

6.       Хоча дворічні коледжи відомі саме завдяки ступеню асоціата, частина з них надає можливість закінчити курс середньої освіти або навіть отримати ступінь бакалавра. Багато коледжів пропонує широкий спектр сертифікатних програм різної тривалості. 

7.    Дворічні коледжі мають різноманітні служби підтримки студентів, всіляко допомагаючи їм досягти своїх академічних та особистих цілей, зокрема щодо планування майбутньої кар’єри та розвитку навчальних навичок. Багато з цих служб створені спеціально для іноземних студентів. Важливо також зазначити, що хоча дворічні коледжі з’явилися задля задоволення навчальних потреб місцевих громад, на даний час близько 25% з них пропонує проживання у власних гуртожитках.

8. Після завершення дворічного коледжу Ти отримаєш додатковий рік досвіду роботи. Так само, як і у чотирирічних коледжах, під час навчання студенти мають можливість працювати на кампусі до 20 годин на тиждень або проходити практику (Curricular Practical Training). У випускників дворічних коледжів після отримання ступеня асоціата є  можливість протягом одного року пройти “післядипломну” практику – Optional Practical Training, а потім вже продовжувати своє навчання на бакалаврській програмі. Після її закінчення та отримання ступеня бакалавру, випускники мають можливість пройти ще одну практику. Таким чином, випускники дворічних коледжів мають унікальну нагоду пройти “післядипломну” практику двічі.

9. Зазвичай дворічні коледжі мають домовленості із університетами щодо трансферу своїх випускників за полегшеною схемою, так звані домовленості про переведення 2+2. Таким чином, студенти навчаються в коледжі протягом 2 років і отримують ступінь асоціата, а потім переходять до 4-річного університету, де вже й отримують ступінь бакалавра. Треба зауважити, що вимоги для гарантованого трансферу в багатьох випадках мінімальні.  Так само деякі коледжі надають можливість трансферу до 4-річних університетів, де іноземним студентам вступити вкрай складно, але в рамках трансферу навчання в цих престижних навчальних закладах може стати реальністю. Наприклад, дворічні коледжи в Каліфорнії мають спеціальні домовленості щодо трансферу своїх студентів до всесвітньовідомих кампусів державних університетів Каліфорнії.

Залишилися ще питання? Запрошуємо тебе завітати до центру EducationUSA, щоб наші радники допомогли тобі дізнатися більше про дворічні коледжі та підібрати той заклад вищої освіти, який зможе допомогти у розбудові твоєї кар’єри. 

Залишились питання?

Почитати FAQ

Стислi вiдповiдi на найпоширенiшi питання.

Написати нам

З радiстю вiдповiмо на будь якi питання про освiту в США.

Отримати консультацiю
Отримати консультацiю

Допоможемо з вирiшенням питань на онлайн- консультацiї.