Пошук коледжу чи університету в США. EducationUSA

Як обрати університет

Як обрати університет

Як обрати собі університет з понад 4000 акредитованих закладів вищої освіти США? Що, 4000, подумав Ти зараз. Так, варіантів є дуже багато, тож читай до кінця щоб стати майстром у дослідженні американських освітніх можливостей.   Пошук коледжу чи університету в США є першим кроком у підготовці до вступу. Кожен заклад вищої освіти створює своє, унікальне середовище, тож почати потрібно з визначення твоїх особистих пріоритетів.  

Дай собі відповідь на три питання:

 • Що я хочу вивчати? 
 • В якому середовищі я досягну найбільшого успіху? 
 • Що я буду робити після випуску? 

Це – ті питання, які Тобі поставить абсолютно кожен університет. 

Отже, визначившись зі своїми пріоритетами починаємо пошук коледжів.

Є декілька сайтів, які збирають інформацію про американські коледжі та університети. З них варто почати.  По-перше,  обираємо вид програми, спеціальність, місце розташування навчального закладу. За потреби відзначаємо наявність фінансової допомоги для іноземних студентів. Фільтри допоможуть сформувати початковий список університетів. Тепер час детально вивчити кожен з відібраних закладів проаналізувавши інформацію на їх веб-сайті.

Під час відбору орієнтуйся на три головні фактори: 

 1. Програма навчання має бути корисною і цікавою саме для Тебе; 
 2. Профіль студентів має бути схожий до твого, щоб мати шанси на вступ
 3. Вартість навчання має відповідати Твоїм можливостям, або ж потрібно шукати університети, які пропонують необхідну фінансову допомогу 

Ти маєш переконатися, що у фінальному списку Твоїх університетів знаходяться заклади, які виграють від зарахування Тебе на навчання. . Саме тому важливо, щоб кожен коледж та університет був обраний не просто через рейтинг, а щоб він підходив саме Тобі. Поміркуй:

 • Ти навчаєшся успішніше у великому класі чи у малих групах?
 • Надаєш перевагу життю у великому місті чи на невеличкому кампусі?
 • Ти хочеш почати вивчати професійні дисципліни одразу  чи отримати знання у різних галузях?
 • В якому штаті найбільша концентрація професіоналів з Твоєї сфери, а отже найбільше можливостей отримати досвід роботи?
 • Можливо Тобі до душі релігійні чи жіночі/чоловічі коледжі? 

Всі ці фактори обов’язково треба брати до уваги, бо вони вплинуть на Твою успішність  

Звужуємо вибір:

Результати свого пошуку зручно вносити у табличку. Тримай тут інформацію про коледж, його вимоги, час подачі документів та контакти для додаткових питань. 

 Чого не варто робити так це обирати до свого списку лише дуже висококонкурентні заклади, наприклад, університети Ліги Плюща. Дотримуйся балансу, де 30% університетів можуть бути омріяними, ідеальними, хоча і з невисокими шансами на вступ; 40% – ті, в яких Ти найбільше відповідаєш профайлу студента, а отже матимеш і більші шанси на зарахування та останні 30% – так звані “безпечні” заклади, де Ти маєш найбільше шансів вступити. 

Радники EducationUSA в Україні можуть допомогти тобі визначитися з остаточним списком університетів. Ти можеш прийти до нас на безкоштовну індивідуальну консультацію і ми разом переглянемо Твій список університетів і визначимо, які з них підійдуть Тобі краще.

Залишились питання?

Почитати FAQ

Стислi вiдповiдi на найпоширенiшi питання.

Написати нам

З радiстю вiдповiмо на будь якi питання про освiту в США.

Отримати консультацiю
Отримати консультацiю

Допоможемо з вирiшенням питань на онлайн- консультацiї.