Як показати американському коледжу чи університету всю глибину та різноманіття свого досвіду? Резюме або CV- це ідеальний документ для швидкого представлення Твоєї особистості приймальній комісії. Якісне резюме може допомогти отримати запрошення на навчання, проте є чимало класичних помилок, які можуть стати і на заваді успіху.
Американські коледжі та університети часто просять вступників додати резюме або CV до аплікаційного пакету. У чому ж різниця між цими документами?
Резюме – це короткий опис Твоєї академічної та професійної історії. Воно не може бути більше однієї сторінки. Якщо у тебе багато попереднього досвіду, то завдання – обрати той що є найбільш доцільним для університету.
З іншого боку, CV не має обмежень в обсязі. Зазвичай – це хронологічний опис твоєї попередньої освіти та професійного досвіду. Воно може мати додаткові секції, на приклад, інформацію про лідерську та волонтерську діяльність, членство у професійних асоціаціях, виступи на конференціях, презентації та публікації, тощо.
Підхід до написання резюме та CV в США відрізняється від українського. По-перше, не варто вказувати інформацію за якою Тебе можна дискримінувати. На приклад, дата народження, сімейний стан або кількість дітей. У США також не прийнято долучати до резюме та CV власну фотокартку. Інформація має бути структурована. Найчастіше резюме та CV подає інформацію у зворотньо-хронологічному порядку, тобто починається з найбільш нещодавнього досвіду. Також, зустрічаються резюме організовані у тематичний порядок.
По-друге, у резюме та CV важливо правильно сформулювати інформацію. Приймальну комісію цікавлять Твої досягнення, тож не варто просто описувати посадові обовязки. Визнач результати своєї роботи, якщо є можливість то вкажи їх кількісні показники. Використовуй активні дієслова, щоб сфокусувати увагу читача. Саме така інформація допоможе американським коледжам та університетам краще зрозуміти Твій досвід.
На завершення, дуже важливо щоб Твоє резюме або CV легко читалося, тож звернися до друга, колеги або радника EducationUSA з проханням про перевірку тексту. Свіжий погляд допоможе визначити, як покращити документ.