Кваша Катерина | Education USA

Кваша Катерина

Кваша Катерина Georgetown University, 2024-2028
Кваша Катерина

Мене звати Катя, мені 19, я з міста Ізюм і цього року я вступила в Georgetown University у Вашингтоні.

Чому Ти обрала навчання в США? Якими були основні критерії?

Система освіти США мені подобається тим, що вони дають студентам багато можливостей розвиватися всебічно і не тільки в академічному плані. Навіть під час вступу твою заявку розглядають цілісно, тобто враховують як твої шкільні досягнення, так і волонтерську діяльність та особистісні риси. Велика кількість клубів, можливостей для стажувань та досліджень, а також постійні зустрічі із професіоналами твоєї сфери інтересів мене дуже надихає.
Georgetown був першим у списку моїх університетів саме завдяки академічним ресурсам для вивчення міжнародних відносин та політики. Вони славляться своєю Walsh School of Foreign Service (SFS), школою, з якої випускалися президенти, дипломати та політичні діячі з різних країн. Також важливу роль зіграло розташування університету в міжнародній політичній столиці світу та велика кількість позаакадемічних можливостей. Одним з основних критеріїв вибору університетів для мене, зокрема, була можливість отримати повне фінансування.

В який момент Ти зрозуміла, що подаватимеш документи в США? Що Тебе надихнуло?

Цікавитися темою вступу в США я почала в старшій школі. Остаточно зрозуміла, що вступатиму у 23-24 році після того як мене прийняли до Competitive College Club. Повномасштабна війна підштовхнула мене до того, аби вивчати сферу міжнародних відносин. Надихнули та продовжували надихати мене мої знайомі та друзі, які вже навчаються в Штатах, тим самим показуючи мені, що немає нічого неможливого. 

Що Ти відчувала, коли отримала офер?

Після того як я отримала повідомлення про те, що результати були опубліковані на порталі університету, я довго не наважувалась відкрити їх. Джорджтаун був одним із останніх університетів, який опублікував результати вступу. Лист прийшов доволі пізно вночі за нашим часом, тому голосно кричати я не могла. Навпаки, моєю першою реакцією були сльози. Я мовчки плакала від щастя перші декілька хвилин, а потім почала обдзвонювати батьків та друзів.

Якою була реакція Твоїх рідних та друзів?

Усі мої найближчі люди знали, що я вступаю, підтримували мене на шляху до вступу та переживали зі мною останні дні перед результатами. Тому коли я отримала офер, всі раділи разом зі мною.

Скільки часу Тобі знадобилося, щоб вступити до американського університету?

Зважаючи на те, що американські університети використовують цілісний підхід під час прийому аплікантів, можна сказати, що готувалась я все життя, беручи участь в академічних та позакласних активностях, а також вивчаючи англійську мову. Проте серйозно займатися вступом я почала після того, як стала учасницею ССС у вересні 2022. З того часу і до моменту отримання запрошення до університету минуло півтора роки. Думаю цього часу більш, ніж достатньо, аби в спокійному темпі підготувати усі потрібні документи та есе. Більш активно готуватися до вступу я почала влітку 2023. Час до цього я витратила на пошук університетів та освітніх програм, інформації щодо фінансування та поліпшення своєї англійської.

До скількох університетів Ти подавала заявки?

До 13 університетів.

Які документи Тобі знадобилися при аплікаційному процесі на Твою спеціальність?

Доволі стандартний набір документів: виписка з оцінками, рекомендаційні листи від вчителів, мовний екзамен (DET), кілька есе від університету, резюме, заповнений CSS профіль. Мій університет також вимагав SAT.

Яку фінансову допомогу Ти отримала?

Full-ride! Стипендія близько $95,000, яка покриває навчання, проживання, харчування, книжки, переліт та інші витрати, пов’язані із навчанням. Ця сума поновлюється щороку.

Що було найважчим на етапі підготовки? І що мотивувало рухатися далі?

Було складно, було стресово. Нас, іноземних студентів, зокрема в Україні, не готують та не поянюють нам як вступати до США, тому доволі важко було розібратись з абсолютно новим процесом вступу. Найважчим етапом підготовки було написання есе, адже такі есе, які потрібні для вступу в Штати, суттєво відрізняються від тих, які ми пишемо у школі. 

Чим Тобі допомогла команда EducationUSA Ukraine?

EducationUSA Ukraine та саме програма ССС допомогли правильно вибудувати кроки аплікаційного процесу, починаючи із завчасної підготовки до нього. Також дуже корисними були воркшопи з представниками різних американських університетів та онлайн-консультації з моєю радницею, Пані Тетяною. Наявність структури та можливість отримати відповідь на всі питання були ключовими для мене. Але окрім цього спілкування з іншими вступниками мого року та едвайзерами було моральною підтримкою та нагадуванням про мотивацію вступати.

Я також стала фіналісткою програми Opportunuty Funds, яка допомогла мені покрити фінансові витрати на складання SAT та подачу заявок в університети. Взимку 2024 я також мала можливість доєднатися до Warsaw Bootcamp, декількаденної програми воркшопів у Польщі від EducationUSA Ukraine, на якій я познайомилася із великою кількістю крутих людей!

З чим в Тебе асоціюється навчання в США? Що Ти очікуєш від навчання?

Наразі я розумію, що величезна кількість роботи чекає на мене попереду, адже, в першу чергу, я їду до Штатів навчатися. Я намагаюся не романтизувати навчання в університеті, але перші асоціації, які у мене виникають, це типове студентське життя та гарні кампуси, які нам показують в американських фільмах. Очікую я повне занурення в нову для мене культуру та стиль життя, а також багато-багато нових знайомств.

Що порадиш абітурієнтам, які вступають до США?

Починати готуватися настільки рано, наскільки можливо. Самодисципліна – відповідь на всі секрети успіху, принаймні так було в моєму випадку. Я не вважаю себе надзвичайно талановитою студенткою, але одночасно не приписую своїх заслуг удачі. Готуйтеся до тестів та пишіть драфти есе заздалегідь, продовжуйте займатись волонтерствами та проєктами, але не розпилюйтесь на багато різних сфер – університети цінують ваш commitment певній справі. Окрім цього, обов’язково ходіть на інфосесії від університетів, тим більше тих, в які плануєте вступати, та не бійтеся ставити питання.

Мені теж було важливо знайти таких людей, які вже навчаються в Штатах, аби слідкувати за їх апдейтами та досягненнями, бо це давало мені мотивацію та розуміння того, що саме цінують американські університети. І в більшості випадків такі люди ніколи не відмовлять вам у разі питань.

І головне – це ніколи не опускати руки, навіть якщо ви вже отримали купу відмов або вам кажуть, що не вийде!

Залишились питання?

Почитати FAQ

Стислi вiдповiдi на найпоширенiшi питання.

Написати нам

З радiстю вiдповiмо на будь якi питання про освiту в США.

Отримати консультацiю
Отримати консультацiю

Допоможемо з вирiшенням питань на онлайн- консультацiї.