Навіщо вивчати архітектуру?містобудування. Education USA

Навіщо вивчати архітектуру?

Володимир Бабій випускник Вірджинського Технічного Університету
Навіщо вивчати архітектуру?

По-перше, більшість з нас живе в містах і ця цифра постійно збільшується. Ви тільки уявіть собі – майже все, що нас оточує кожен день – квартири, будинки, вулиці, парки, зупинки, бульвари, набережні, метро і взагалі все, що було колись збудовано – має під собою архітектурний проект. Ми живемо в архітектурі, ходимо по архітектурі, спостерігаємо архітектуру, міста в яких ми зростаємо та живемо формують наш світогляд і особистість. Тому розуміння архітектурних процесів, містобудування, тривимірного простору, масштабу та багатьох інших речей дають нам інструменти для розуміння та позитивних змін середовища, в якому ми живемо і в якому будуть жити наступні покоління.

Один відомий архітектор сказав «Архітектура – це політика»; все, що відбувається в суспільстві проявляється у вигляді змін у просторі та забудові міст. Вивчаючи ці зміни ми вивчаємо самих себе як суспільство. Ми можемо краще зрозуміти процеси в цьому суспільстві і розвиваємо інструменти змін на краще.

По-друге, вивчення архітектури розвиває дизайн-мислення. Зараз про це говорять дуже багато і пишуть різні книжки про те, як це важливо і як його розвивати. Так от архітектурна освіта, це воно і є майже в чистому вигляді. Архітектура – це дуже широка дисципліна на перетині художньої, технічної та управлінської сфер. Кількість навичок, які необхідно освоїти – дуже велика, від живопису до опору матеріалів та менеджменту будівництва. Всі ці речі разом дають набагато більше ніж просто їх сума – вони дають розуміння загальних проектних процесів, що є спільними для створення будь-чого. Не дивно, що така кількість людей з архітектурною освітою стають успішними в такій великій кількості різноманітних сфер, стають науковцями, дизайнерами, графіками, художниками, адміністраторами, інженерами, соціологами, політиками і цей список можна продовжувати дуже довго. І більшість з цих людей потім розповідають, що фундаментом їх успіху стало навчання на архітектурному факультеті. Архітектурна освіта не обмежує вас одним шляхом розвитку – навпаки відкриває величезні можливості.

Але будьте готові до складнощів. Архітектурна освіта в будь-якій країні – це великий виклик. Будьте готові працювати на межі власних можливостей, день і ніч. Будьте готові до безкінечних годин, витрачених на проект, ночей проведених у майстерні, відсутності соціального життя та інших «веселощів» архітектурних студій. Будьте готові до неможливих задач, які тим не менше треба вирішити. Така школа загартовує і збільшує можливості, вчить долати перешкоди і вкладатись в свою роботу повністю. Кожний, хто добровільно через це пройшов став дещо сильнішим і перестав боятись багатьох труднощів в професії і в житті. Тому не бійтесь – це все цілком можливо а результат більш ніж вартий зусиль.

Архітектурна освіта в США має деякі технічні відмінності від аналогічної освіти в Україні – вона більше орієнтована на індустрію, включає меньше художніх дисциплін, більше сучасної архітектурної теорії, більше гнучкості у виборі проектів. Але принципи, дух і рівень навантаження залишаються тими самими. Архітектори різних країн, містобудування насправді розмовляють однією мовою, і розуміють один одного через спільний досвід, як математики або музиканти. Тому ще раз – не бійтесь, подавайтесь на архітектурний факультет і це буде однією з найбільших пригод у вашому житті! Будьте впевнені!

Володимир Бабій, випускник Вірджинського Технічного Університету

Залишились питання?

Почитати FAQ

Стислi вiдповiдi на найпоширенiшi питання.

Написати нам

З радiстю вiдповiмо на будь якi питання про освiту в США.

Отримати консультацiю
Отримати консультацiю

Допоможемо з вирiшенням питань на онлайн- консультацiї.