Безкоштовно на магістратуру в США.Education USA

Від Competitive College Club до університету своєї мрії

Марія Пархоменко Western Michigan University
Від Competitive College Club до університету своєї мрії

У цьому році я вступила безкоштовно на магістратуру у Western Michigan University, щоб вивчати політичні науки. Університет надав мені посаду асистента викладача, що звільняє мене від оплати за навчання та покриває витрати на проживання. Я студентка політології бакалаврського рівня і досягти мрії про навчання в США, мені допомогли програми Competitive College Club та Opportunity Funds. 

В 2018 році я вирішила подаватися саме до університетів США, тому що для студентів там є величезний доступ до ресурсів, що дозволяють проводити якісні дослідження. Оскільки я вивчаю американську політику, мені дуже хотілося розвинути свою наукову діяльність. Крім того, у Сполучених Штатах, батьківщині політології, зосереджено багато політичних інститутів та аналітичних центрів, що є гарною можливістю для отримання практичного досвіду під час стажування.

Процес вступу зайняв у мене майже два роки. За цей час я вчилася, як потрібно писати резюме та мотиваційний лист, як шукати фінансову допомогу, вести листування з працівниками університетів, підготуватися до тестів тощо. Я відвідувала усі лекції EducationUSA, де змогла отримати дуже цінну інформацію та допомогу. Важливо мати чітке уявлення та знання про те, як влаштована система освіти в США, бо вона повністю відрізняється від української.

Підготовка до вступу викликала в мене декілька складнощів. По-перше, важко знайти університети, критеріям яких ти б міг відповідати. До того ж, проблематично відшукати програми, які надають повне фінансування студентам. Пошук займає багато часу, тому потрібно починати його якомога раніше. Наприклад, мені довелося продивитися сайти 250 університетів, щоб знайти тільки 12 підхожих. По-друге, складання тестів TOEFL та GRE особисто для мене стало найскладнішим етапом. Увага та швидка реакція є не менш важливими для них, ніж високий рівень англійської. На відповіді даються лічені хвилини, а тривалість тестів дуже втомлює так, що на останніх секціях стає важко фізично. По-третє, процес вступу є довгим і виснажливим, тому треба підтримувати свою мотивацію, намагатися відкидати усі сумніви. Кожен етап потребує багато старань і сили волі. Наприклад, я знаходила своє натхнення, коли слухала успішні історії випускників EducationUSA, відвідала захід Alumni Fair у Києві та читала про чудові можливості, які надає американська вища освіта.

Цікавим моментом для мене було те, що я змогла по-новому відкрити себе завдяки програмі Opportunity Funds, передивитися свої сильні та слабкі сторони. Адже у процесі вступу важливо чітко визначитися, що тебе відрізняє від усіх інших аплікантів, неповторно презентувати себе. У кожного з нас є своя унікальність, але часто ми можемо навіть не звертати уваги на це.

Я хочу запропонувати декілька порад вступникам. Ви повинні точно знати, хто ви є і ким ви хочете бути в майбутньому. Американська приймальна комісія має переконатися, що саме ваша освіта заслуговує їхньої інвестиції. Важливо, не тільки мати гарне резюме, а ще вміти унікально презентувати свої досягнення та майбутні цілі, цікаво виражати свої думки, щоб з першого речення в тобі побачили щось особливе. Крім цього, якщо ви хочете вступити на магістратуру, то значну роль будуть мати ваші наукові роботи та практичний досвід, пов’язаний з вашою спеціальністю. Також, я раджу вам бути вмотивованими та уважними протягом усього процесу вашого вступу, бо, наприклад, помилки в документах можуть призвести до поганих наслідків.

Я дуже вдячна EducationUSA, особливо моєму раднику Тетяні Котко, яка завжди супроводжувала та підтримувала мене протягом цього довгого шляху. Завдяки EducationUSA я отримала найкращу підготовку та корисні знання, і моя мрія навчатися в США стала реальністю.

Марія Пархоменко, Western Michigan University

Залишились питання?

Почитати FAQ

Стислi вiдповiдi на найпоширенiшi питання.

Написати нам

З радiстю вiдповiмо на будь якi питання про освiту в США.

Отримати консультацiю
Отримати консультацiю

Допоможемо з вирiшенням питань на онлайн- консультацiї.