Отримати якісну освіту закордоном. Education USA

Іван Чайка

Іван Чайка University of New Hampshire, School of Law, 2016-2020
Іван Чайка

Мене звати Чайка Іван. Я із Західної України, однак навчався в Харкові, в Національному юридичному університеті ім. Ярослава Мудрого. І, безпосередньо, після того, як я отримав свою освіту, я захотів отримати ще і якісну, спеціалізовану освіту закордоном. І мій свідомий вибір був саме Сполучені Штати Америки, тому що ця країна має найкращу програму по власності. 

До скількох університетів Ти подавав заявки?

Я до свого відбору університетів поставився досить серйозно, і я подавався до 18 університетів. 16 університетів мене прийняли. Два з них мені надали повну стипендію, декілька запропонували мені посади асистента професора. Я отримав також і fellowship. 

Скільки часу займає вступ в університети США?

Я готувався майже 1,5 роки. Я скажу, що це був досить наполегливий шлях, тому що потрібно було підготувати всі документи на хорошому рівні і, я вважаю, що саме це була причина, чому я поступив в університет. Потрібно до цього ставитися доволі серйозно. Якщо у Вас є можливість консультуватися у своїх друзів, знайомих, будь ласка, комунікуйте, тому що вони можуть надати хороші tips, як все-таки поступити найлегшим способом. І готуйте документи дуже серйозно, переписуйте їх, давайте читати іншим знайомим, тому що вони можуть вам щось підказати.

Чи складно отримати фінансову допомогу?

Фінансова допомога – це найперше питання, я думаю, з яким стикаються українські саме абітурієнти. Я вважаю, що ви стовідсотково отримаєте свою фінансову допомогу, якщо ви підготуєте класні документи. Тобто, мотиваційний лист –  це саме перше, що у вас має бути. Воно повинне захоплювати, мотивувати, безпосередньо, комісію, яка буде розглядати вашу заявку.

Які складнощі були у процесі вступу?

Я думаю, що найскладніше під час підготовки– це, мабуть, зберігати мотивацію і, можливо, працьовитість, тому що, як я вже сказав, 1,5 року – це досить великий період часу і ти маєш розуміти, що це тобі потрібно. Ти мусиш кожного дня іти до цієї цілі. Ти мусиш вдосконалювати кожні свої документи. Ти мусиш працювати над своєю легендою і, мабуть, це саме найскладніше. А вже, якщо ти підготувався, то не переживай. Університет побачить, що ти доклав цих зусиль. Просто потрібно показати це з найкращої сторони. 

Що можеш порадити українським студентам, які хочуть вступати до університетів США?

Я вам рекомендую все-таки починати підготовку приблизно за рік або два, тому що вам потрібно підготувати всі документи, зрозуміти, хто буде вас рекомендувати. Потрібно, можливо, працювати над своїм бекграундом, щоб ви могли показати себе з найкращої сторони, як особу, яка вже є, припустимо, спеціалістом своєї сфери. Або, якщо ви ще навчаєтеся, щоб ви показали, що ви були досить успішним студентом по обраній тематиці. І рекомендую вам все-таки мати університети, до яких ви хочете найбільше поступити, університети середньої планки…І, можливо, якщо ви дуже хочете поступити, якісь запасні варіанти, які все-таки допоможуть вам не проґавити один цей рік. 

Залишились питання?

Почитати FAQ

Стислi вiдповiдi на найпоширенiшi питання.

Написати нам

З радiстю вiдповiмо на будь якi питання про освiту в США.

Отримати консультацiю
Отримати консультацiю

Допоможемо з вирiшенням питань на онлайн- консультацiї.