В Америку за програмою обміну FLEX. Education USA

Олександр Кирисюк

Олександр Кирисюк Carlton College, 2016-2020
Олександр Кирисюк

Мене звати Саша. Я з міста Києва. Навчався я в 112 школі, випустився тиждень тому. Рік тому я поїхав в Америку за програмою обміну FLEX, подивився на систему освіти США, наскільки вона відрізняється від нашої, полюбив цю систему. І саме тоді, десь у грудні, до мене прийшла ідея, що все ж таки варто спробувати продовжувати навчання саме у цій системі.

Розкажіть, куди Ви їдете на навчання у США?

Загалом, подавався я до 15 університетів, а взяли мене до двох. Оплачують мені full ride, тобто 99%. Переліт, страхування, все покривається. 

Чи важко отримати фінансову допомогу?

Для мене гроші були однією з головних перешкод, тому що мама й тато не могли дати 65-67 тисяч доларів на рік. Загалом, конкурс на стипендії для іноземців дуже великий, але вступити та отримати стипендію реально. Для цього необхідно дуже-дуже серйозно поставитися до цього питання, дуже багато працювати, але необхідно завжди вірити у свої сили, робити все можливе і тоді – це повністю реально. 

На Вашу думку, чому Вам вдалося отримати фінансування від університету в США?

Думаю, через те, що в мене був високий середній бал, тобто, в перерахунку на українську систему в мене 11,7. Далі, в мене були дуже високі показники за тести. У мене було багато рекомендаційних листів, здається, 5 або 4 рекомендаційних листів. Також я добре навчався в Америці, тобто, в мене був американський табель. І твори. Твори – це мотиваційні листи, які я відправляв, були дуже сильними, я вважаю. 

Що було найскладнішим в процесі вступу до університету США?

Найважчим, звичайно, було працювати без вихідних, протягом…Ось, я почав десь у червні, саме готуватися до всіх тестів. Я ще доскладав предмети за 10 клас, тому що на той час я тільки-но повернувся з Америки. Щоб не пропускати рік, я одразу склав 10 клас. Готувався до TOEFL, до тестів, готувався дуже довго та серйозно. Важко було слідкувати за дедлайнами. Здається, рік  – це багато, але, насправді, це нічого. І коли друзі запрошують погуляти, а ти відповідаєш: «ні, не можу, в мене за тиждень тест», то це досить складно. І коли ти збираєшся ще й покращити свої результати, як я планував закінчити все десь до середини жовтня, а закінчив у січні. 

Що було найважливішим для Вас у процесі пошуку університету в США?

Дуже важливими для мене були стипендії, наскільки вони забезпечують, які можливості вони надають студентам. Я вступав на біохімію, тому дослідницькі можливості для бакалаврів також відігравали велике значення. І я обрав приватні університети, тому що саме вони надають повну стипендію. 

Які поради Ви можете дати українським студентам, які хочуть вступати в університети США?

Моя основна порада, як вже було сказано раніше, вірити у свої сили та ніколи на здаватися. Я пам’ятаю, було важко, коли мені з early decision один університет надіслав відмову, і, я думав, що мене вже нікуди не візьмуть, хоча це був лише один із 15 вишів. Але, треба дуже багато працювати. Це моя особиста порада. За вас цю роботу ніхто не зробить, тому треба кожен день, без вихідних, до дедлайнів працювати, працювати й працювати. Це найголовніший ключ до успіху. 

Залишились питання?

Почитати FAQ

Стислi вiдповiдi на найпоширенiшi питання.

Написати нам

З радiстю вiдповiмо на будь якi питання про освiту в США.

Отримати консультацiю
Отримати консультацiю

Допоможемо з вирiшенням питань на онлайн- консультацiї.