Історія успішного вступу Владислава Курбацького до Tarleton State University за спеціальністю M.Sc. in Clinical Mental Health Counseling
Розкажи коротко про себе
Владислав Курбацький. Звичайний украïнський парубок, без яких-небудь екстраординарних здiбностей, привілеїв чи зв’язкiв. Вiрю й, як бачите з факту розмiщення цiєï cтаттi на сайтi EducationUSA, досягаю поставлених цiлей завдяки дисциплiнованiй й сфокусованiй праці. Впевнений, кожний з Вас має мотивацію аби досягти не менших результатів, ніж я; справа лише за стратегічно продуманими діями та диверсифікацією ризикiв.
Чому Ти обрав навчання в США, даний університет та програму? Які були основні критерії?
• Якість локальноï медицини, тож й медичноï освіти.
• Об’єм, фінансування та рівень наукових дослiджень.
• Висока лiквiднiсть диплому: з американською освітою вiрогiднiсть знайти роботу в будь-якому куточку світу зростає з геометричною прогресією.
• 95% викладачiв – практики, що надає можливість студентам отримувати прагматичні, а не абстрактно-теоретичнi знання.
• Набагато більша вірогідність отримати вагому стипендію чи робочу позицію при унiверситетi в порiвняннi з iншими краïнами.
Розкажи, в який момент Ти зрозумів, що подаватимеш документи в США?
Коли ознайомився й детально проаналізував шанси на отримання фінансування на навчання в США. Під час підготовки до вступу я вивчив більше двох тисяч фондiв й можливих ресурсiв фiнансування (проте стипендію отримав напряму вiд мого університету); ця інформація була структурована й передана представникам EducationUSA Ukraine. Взагалі-то, роздумував над продовженням освiти доволі давно, так як в моïй професiï це скоріше необхідність анiж бажання.
Скільки Тобі часу знадобилося, щоб вступити до американського університету?
Приблизно 2 роки кропiткоï, систематичноï працi. Ви зможете швидше.
Можеш розповісти про свої відчуття, коли отримав оффер?
Як людина з надмiнною схильністю до аналітичного мислення, яка завжди фокусується на дрібних нюансах щодо того, що можна було б покращити (незважаючи на позитивний результат), не відчував майже нiчого. Більш того, секреція допаміну й ендорфiнiв доволi швидко притупляється десь на 3-му чи 4-му офферi.
Які документи Тобі знадобилися при аплікаційному процесі?
Класичний аплікаційний набір: мотиваційне есе, CV/резюме, результати тесту з англiйськоï (в моєму випадку Duolingo, який я рекомендую всім абiтурiєнтам), транскрипт диплому під американські стандарти, три рекомендацiï, cover letter для подачi на assistantship, додаткові есе в залежності від ВУЗу (diversity statement, spiritual journey).
Яку фінансову допомогу Ти отримав?
Full-ride scholarship. Повне фінансування навчання, пiдручникiв, проживання, харчування тощо. Не шикую, але жити є на що.
Що було найважчим на етапі підготовки? І що мотивувало рухатись далі?
Найважче – отримати фінансування. Припускаю що це, на жаль, актуально для бiльшостi наших талановитих абітурієнтів.
Мотивація: вивчення всіх гіпотетичних ресурсiв фiнансування, особиста комунiкацiя з екс- та нинiшнiми студентами в США, щире бажання розвивати своï наукові напрацювання (а не тільки клінічну практику).
Ти – учасник ССС, розкажи чим Тобі допомогла команда EducationUSA Ukraine?
Відповім максимально просто й лаконічно: якщо Ви всерйоз плануєте вступати в США найближчим часом, CCC підвищує Ваші шанси на успішний вступ не менше, ніж на 30%. ССС – це не панацея й не “одкровення”, бо бiльшiсть змінних успішного результату залежить особисто вiд Вас, але це те, що точно Вам допоможе в досягненні результату.
Які Ти бачиш можливості для Твого кар’єрного розвитку в США?
Дам не популярну вiдповiдь: за законодавством США, студенти мають обмежений період на кар’єрний розвиток в США по закiнченню освiти (гуглiть Optional Practical Training for F-1 students). В моєму випадку, по завершенню магістратури, оптимальним вектором був би 1 рік роботи в локальній клiнiцi по OPT, а далі докторантура на ±5 рокiв. Час покаже.
Як проходив період адаптації у перші місяці: які лайфхаки порадиш, щоб адаптуватись до життя в США?
Ще до приïзду сюди дивiться кіно/серіали англійською (якщо складно, використовуйте субтитри), читайте/слухайте книжки англійською, дивiться американських блогерів, вивчайте локальну культуру. Пiсля 6 місяців перебування тут, з найвищим результатом по вступному тесту з англiйськоï, я все ще маю складнощi виражати своï думки так красномовно як украïнською. Я припускаю, що для адаптацiï мовленнєвих центрів головного мозку потрiбен доволі вагомий час, тож “природу не обманути”, проте спробувати можна.
I ще одне: якщо вступаєте до Техасу, обов’язково отримуйте права в Украïнi та готуйтеся купувати автомобіль тут. Без авто в південних штатах функціонувати майже нереально. Без social security number та кредитноï iсторiï Вам майже ніхто в розстрочку авто не продасть, тож готуйте викласти повну вартість (станом на 2023, як мiнiмум $5000).
Що б Ти порадив абітурієнтам, які вступають до США?
• Звернiть увагу на активну e-mail комунiкацiю з деканом Вашоï спецiальностi та професорами до подачi документiв, якщо Ви плануєте навчатися на graduate degree (магістратура та докторантура).
• Для “колег по цеху”: зверніть увагу що психотерапiя в США це i Clinical Psychology, i Clinical Mental Health Counseling, i Marriage & Family Therapy, i Addiction Counseling, i Rehabilitation Counseling. Всі можуть виконувати ідентичні функцiï та вчаться по майже ідентичним підручникам, проте мають різні лiцензiï, освітні стандарти та координуючі органiзацiï. Детально вивчiть цю різницю аби точно розумiти куди i навіщо Ви вступатимете, бо я зараз стикаюся iз проблемами із-за того, що в мене занадто медично-орiєнтований пiдхiд до психотерапевтичних iнтервенцiй, що погано корелює iз моєю нинішньою спеціальністю. Для пошуку освiтнix програм використовуйте офiцiйнi сайти асоцiацiй (APA.com, CACREP.org тощо).
• Як абсолютно звичайний, середньостатичний хлопець, що вступив на 8 з 8-ми програм, скажу Вам прямо: при стратегiчному плануваннi та кропiтливiй роботі на результат, сюди поступають з фінансуванням i “трієшники”, i жителі невеличких селищ, i люди без яких-небудь зв’язкiв, i люди з вкрай обмеженими ресурсами. Дисципліноване виконання усiх необхідних елементів для вступу та свiдома “прокачка” свого аплiкацiйного профiлю пiд стандарти американськоï академiï (публiкацiï, отримані гранти, виступи на конференціях, професiйнi cертифiкацiï, документально підтверджені професійні досягнення) – це Ваш ключ до успіху. Ви зможете.